Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2018.09.12. 21:09

Iniciatīva „Latvijas skolas soma”

2018.gada 6. septembrī tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu "Latvijas skolas soma".

Arī mūsu Daugavpils 15. vidusskolas 16 audzēkņiem no 8.a un 8.b klases, kā arī viņu klases audzinātājām tika dota iespēja apmeklēt šo pasākumu!

Šajā pasākumā kopumā piedalījās 6000 skolēnu, kuri, koncertu gaidot, varēja iesaistīties dažādās interaktīvās un radošās darbnīcās, uzzināt par muzeju piedāvājumiem, izmēģināt sevi un savus talantus šķērsošanas un santehniķu muzikālajā istabā, tēlotājmākslas un smilšu kino istabā, iejusties modeļa lomā vizuālā tēla un aizskatuves istabā.

Pirms svētku koncerta visus klātesošos uzrunāja un apsveica  Ministru prezidents, iniciatīvas "Latvijas skolas soma" patrons Māris Kučinskis, kurš uzsvēra, ka Latvijas simtgadei veltītā programma "Skolas soma" ļauj visu klašu skolēniem paraudzīties aiz apvāršņa un ka tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un sastapties ar radošām personībām.

Kultūras ministre Dace Melbārde savā apsveikuma uzrunā uzsvēra, ka šī ir lielākā no Latvijas valsts simtgades iniciatīvām un kura ir veidota „ar pārliecību, ka Latviju skaistāku un stiprāku var padarīt cilvēki, kuri ļoti labi pazīst savu zemi, tās vērtības, pārzina kultūru, dabas bagātības, lepojas ar zinātnes un uzņēmējdarbības sasniegumiem, ļoti labi zina arī savas valsts vēsturi, ir spējīgi dažādās valodās par to stāstīt citu valstu cilvēkiem.”

Arī Izglītības un Zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis apsveica visus gan ar jaunā mācību gada sākumu, gan ar grandiozās iniciatīvas aizsākšanos!

Pēc tam sekoja koncerts „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs" kopā ar Latvijas māksliniekiem. Koncertā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa "Dagamba", Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa "Auļi", soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris "DD" diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ''Karters'' un citi mākslinieki, apvienojoties netradicionālās kombinācijās un mudinot jauniešus arī pašiem būt radošiem.

Materiālu apkopoja un sagatavoja 8.a klases audzinātāja I.Romanovska un .8.b klases audzinātāja T. Jarinovska

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs