Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2014.11.27. 14:11

IT speciālisti dalās pieredzē

2014.gada 24.novembrī Daugavpils 15.vidusskolā notika seminārs „IT pielietošana Daugavpils 15.vidusskolas mācību procesā un tīkla infrastruktūras vadībā”. Skolas 5 speciālisti informātikas jautājumos dalījās pieredzē ar Daugavpils pilsētas citu skolu informātikas, programmēšanas pamatu un skolu tīku administratoriem.

Semināru atklāja skolas direktors A.Gržibovskis pastāstot par skolu un izglītības iespējām. Direktora vietnieks informātikas jautājumos V.Vanaģelis iepazīstināja Daugavpils pilsētas informātikas skolotājus un skolu tiklu administratorus par IT specifiku Daugavpils 15.vidusskolā. Lielu interesi starp semināra dalībniekiem izraisīja jautājumi par atklātā pirmkodas programmatūras izmantošanu skolas tīkla infrastruktūras vadībā un dažādu tīmekļa aplikāciju lietošanu mācību un darba procesa efektīvai organizēšanai.

Kopš 1999.gada Daugavpils 15.vidusskolā Datorzinību un informātikas mācību kurss tiek realizēts 1.–11.klasēs pamatizglītības programmas 3.apakšprogrammas ar padziļinātu informātikas apguvi ietvaros (Licences pagarināšanas datums: 28.07.2010). Skolēnu mācīšanās un attīstībā liela uzmanība tiek pievērsta datoram kā instrumentam radošās un pētnieciskās vides organizēšanai.

Informātikas un programmēšanas pamatu skolotāja O.Macko uzstājās ar tēmu „Programmēšana sākumskolā”. Viņa uzskata, ka viens no efektīvākajām pieejām organizējot programmēšanu sākumskolas klašu skolniekiem un attīstot skolēnu radošās darba spējas ir darbs LOGO vidē. Jau sakot no 1.klases skolēni nodarbojas ar programmēšanu – programmē projektus, piemēram, bruņurupuča kustība, kustība labirintā, kā arī programmē nelielas spēles.

Informātikas skolotāja J.Abajeva dalījās pieredzē testu un citu mācību materiālu veidošanā, izmantojot Moodle (modulāra objekt-orientēta dinamiska mācību vide) e-mācību vidi. Skola pati uztur Moodle  uz sava skolas servera.

Noslēgumā semināra dalībniekus gaidīja pārsteigums – dāvana – „Datorpele” ar skolas mājas lapas adresi un semināra norises datumu. „Brūnais radījums” izraisīja lielu sajūsmu klātesošiem.

Izskanēja ideja tāda veida seminārus, kuros citu skolu tīkla administratori dalās pieredzē, rīkot biežāk.

Izsākam pateicību Daugavpils 15.vidusskolas vadībai par semināra dalībnieku uzņemšanu, kā arī par iniciatīvu V.Vanaģelim novadīt semināru un aktualizēt jautājumu par vienotu IT stratēģiju pilsētas izglītības iestādēs.

Daugavpils 15.viduskolas IT kolektīvs izsaka  pateicību visiem, kas palīdzēja organizēt šo semināru. Īpašs paldies par palīdzību "Datorpeles izrotāšanā" Edgaram Davidčukam un Irinai Marcinkevičai.

Informāciju sagatavoja
Jeļena Azareviča,
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības metodiķe, Informātikas un programmēšanas pamatu skolotāju MA vadītāja
Vilnis Vanaģelis,
Daugavpils 15.vidusskolas direktora vietnieks informātikas jautājumos

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs