Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2019.10.28. 08:10

Jēkabpils Vēstures muzejs „SĒĻU SĒTA”.

Latvijas skolas somas” ietvaros 17. oktobrī pēcpusdienā 3.a un 3.b klases skolēni apmeklēja Jēkabpils Vēstures muzeju „SĒĻU SĒTA”.

Daugavas kreisajā krastā izvietojusies Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļa „Sēļu sēta”. Muzeja ekspozīciju veido sešas 19. gadsimta Augšzemes lauku celtnes - dzīvojamā māja, graudu klēts, mazā klēts, kalve, vējdzirnavas un pirts, apskatāmi arī Sēlijas novada vidēji turīga zemnieka 19. gadsimta darba rīki un sadzīves priekšmeti.

Muzejs atrodas Jēkabpils pilsētas centrā un ir izvietojies parka teritorijā, kuru stādījis 19.gs.80-tajos gados Jakobštates lielākais uzņēmējs – alus darītājs A. Hikšteins.

Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļa “Sēļu sēta” sākta veidot 1952. gadā, bet šo teritoriju muzejs pārņēma jau 1949. gadā.

Sēļu sēta ir iecienīts Jēkabpils pilsētas viesu tūrisma apskates objekts, klusa atpūtas vieta pilsētas iedzīvotājiem un sadziedāšanās, sadancošanās vieta dažādu Latvijas novadu folkloras kopu dalībniekiem.

Ar gidu palīdzību skolēni iepazinušies ar sēļu zemnieka dzīvi, ar dažādiem lauku darbiem – ar malšanu, vērpšanu un kalšanu. Bērniem tika piedāvāti videi pielāgoti uzdevumi un spēles.

Dalībniekiem bija iespēja izmēģināt pašiem saputēt sviestu. Saimnieki piedāvāja bērniem tēju un garšīgu maizi ar sviestu.

Ekskursija bija interesanta un aizraujoša.

Paldies vecākiem, kuri palīdzēja ekskursijas veikšanai.

Informāciju apkopoja 3.a un 3.b kl. audzinātājas Regīna Kirsanova un Tatiana Spiridovskaya.

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2019.10.28. 08:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs