Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2017.10.25. 22:10

Kajeras nedēļa - tās notikumi un pārsteigumi

Karjeras nedēļas galvenais mērķis – palīdzēt skolēniem pareizi izvēlēties profesiju, lai tā būtu interesanta, arī aizraujoša, palīdzētu veidot karjeru dzīvē.

Daudzas klases ar klases audzinātājām apmeklēja Daugavpils uzņēmumus, piedalījās meistarklasēs. Mūs uzaicināja Būvniecības tehnikums, Tirdzniecības skola, AS “DITTON pievadķēžu rūpnīca”, Daugavpils Tehnikums, “Dautkom”, “Daugavpils satiksme”, AS “Swedbank”, “Daugavpils ūdens”, “Daugavpils siltumtīkli”, “Zieglera mašīnbūve”. Dažām sākumskolas klasēm tika novadītas klases stundas, rādītas prezentācijas, kas saistītas ar tādām tēmām kā darbs, profesijas, karjera. Skolēniem patika piedalīties aktivitātēs: atminēt mīklas, profesijas, pildīt testus, rādīt mēmo šovu.

Karjeras nedēļa aizsākās 16. oktobrī plkst. 14.30 zinātkāres centrā “Zinoo Daugavpils”. Tur uzstājās un rādīja savas meistarklases Daugavpils uzņēmēji:

Marta Folkmane – Migla boards &WANDER dizainiere ;

Jana Skrivļa-Čevere, Dagnija Dudarjonoka, Gunta Nagle – grāmatas “Linejs” autores;

Marks Jurkovs – LAPSA MEDIA pārstāvis.

Tas bija interesanti visiem. Karjeras nedēļas nobeigums pārsteidza tos, kas apmeklēja Marka Rotko muzeja konferenczāli. “Dzīvās bibliotēkas” ietvaros skolēniem vajadzēja atminēt dažādu neparastu profesiju pārstāvjus. Bija grūti, interesanti, un skolēni tomēr tika ar visu galā. Kāpēc interesanti? Par bārddzini strādā jauka, jauna meitene. Vēl viena stalta, trausla sieviete ir policiste.

Karjeras nedēļā skolēni pārliecinājās, ka profesiju ir daudz un profesijas izvēle ir nopietns un atbildīgs solis.

Informāciju apkopoja pedagogi karjeras konsultanti: Alla Velika, Alīna Ivanova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs