Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2019.04.17. 11:04

Karjeras atbalsta pasākums “Informācijas tehnoloģijas tirgus”

 

Šodien profesiju klāsts ir ļoti plašs un katrs izvēlas profesiju pēc savām interesēm, spējām un prasmēm. Tomēr darba tirgus diktē savus nosacījumus, norādot uz to, kādi speciālisti tagad un tuvākā nākotnē būs īpaši pieprasīti. Un šos nosacījumus nevajadzētu ignorēt, izvēloties sev studijas virzienu un plānojot savu karjeru.

Jau tagad IT speciālists ir „karstākā” vakance darba tirgū. Bet Latvijas darba devēju ieteiktāko studiju programmu TOPa līderis ir programmētāja profesija! Bet būtu aplami ierobežot IT sfēru tikai ar sistēmas administratora un programmētāja profesijām. Pēc ārvalstu IKT karjeras centru prognozēm, pieprasītāko IKT speciālistu vidū laika posmā līdz 2020. gadam, pirmkārt, ir:

mobilo aplikāciju izstrādātāji, datu bāzu administratori, programmēšanas inženieri, video spēļu dizaineri un tīkla administratori. Strauji palielināsies pieprasījums arī pēc IT drošības speciālistiem, sistēmu analītiķiem, web izstrādātājiem, veselības aprūpes informācijas tehniķiem un tehnoloģiju pārvaldītājiem.

Lai popularizētu IT nozari skolēnu vidū, 11. aprīlī mūsu skolā viesojās organizācija JCI ar IT speciālistiem. Pasākuma “Informācijas tehnoloģiju tirgus” ietvaros skolēnus iepazīstināja ar Informācijas tehnoloģiju tirgu un pieprasītākajām profesijām IT nozarē. Skolēniem bija iespēja uzklausīt IT profesiju pārstāvju labās prakses piemērus par viņu karjeru, pienākumiem darba vietā, kā arī uzdot jautājumus.

Lai popularizētu IT nozari skolēnu vidū, 11. aprīlī mūsu skolā viesojās JCI Latgale nodaļas pieaicinātie IT speciālisti.

  • Kristīna Puksta, stāstot par savu pieredzi kā sistēmas analītiķei uzņēmumā “C.T.Co”, kā arī daloties stāstos, kā ir sanācis rīkot robotikas meistarklases skolēniem.
  • Laima Kamzola, stāstot par savu pieredzi, esot arī inženierim uzņēmumā “TestDevlab”, kā arī par  pašas īstenotajām apmācībām jauniešiem par IT jomu..
  • Dmitrijs Mihailovs – strādā uzņēmumā “Geidans Solutions Latvia” par programmētāju un izstrādātāju.
  • Igors Mikulovs – strādā “Cognizant Latvia” par IT nodaļas vadītāju.

Īpašs prieks par Igora Mikulova (strādā “Cognizant Latvia”) panākumiem, jo viņš ir mūsu skolas absolvents, kas ir labs piemērs citiem mūsu skolas skolēniem.

 «Cognizant» ir starptautiska ASV kompānija, kas nodrošina informācijas tehnoloģiju, konsultāciju un biznesa procesu ārpakalpojumus. Tāpat kompānija nodarbojas ar klientu biznesa stiprināšanu, lai veicinātu to izaugsmi. IT uzņēmums «Cognizant» dibināts 1994.gadā un pērn uzņēmuma ienākumi bija 14,81 miljardi ASV dolāri (12,38 miljardi eiro). «Cognizant» pieder vairāk nekā 100 attīstības un piegādes centri pasaulē.

 Pēc teorētiskās daļas skolēni varēja gūt izpratni par IT profesiju pārstāvju ikdienu, piedaloties praktiskajās meistardarbnīcās: “Programmēšana IT darbā” , “IT attīstības tendences 3D modelēšanā un “IT attīstības tendences robotikā”.

Izsakām lielu pateicību JCI Latgale nodaļai par organizēto pasākumu, ekspertiem un speciālistiem no  “Cognizant Latvia” , “Geidans Solutions Latvia”, kuri dalījās pieredzē un novadīja meistarklases! Paldies “Geidans Solutions Latvia”, par dāvanām visaktīvākajiem skolēniem! Paldies kolēģiem par veiksmīgu sadarbību!

Informāciju apkopoja A.Ivanova

Pasākums “Informācijas tehnoloģiju tirgus” notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2019.04.18. 09:04

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs