Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2021.04.27. 10:04

Karjeras izglītības integrēšana sociālo zinību stundās

Jaunā mācību satura ietvaros, sadarbojoties sociālo zinību skolotājai Tatjanai Lamņovai un pedagoģei – karjeras konsultantei Gundai Pastarei, 10 klases skolēni tika iepazīsitināti ar visu nepieciešamo informāciju, lai veiksmīgi orientētos darba tirgū.

Vairāk kā mēneša garumā 10.klases skolēni sociālo zinību stundās tikās ar karjeras konsultantu. Skolēni iepazina dažādus resursus un iespējas, kur meklēt darbu, kur iegūt informāciju par profesiju pieprasījumu, tāpat arī par likumiem un nodarbinātības statistikas datiem Latvijā. Vairāku mācību stundu laikā tika izrunāts viss nepieciešamais, lai iestātos kādā darbā – CV, motivācijas vēstules rakstīšana un darba intervijas specifika. Skolēni vedoja savus CV, katrs saņēma individuālu konsultāciju ar ieteikumiem unaicinājumu uz dažādiem labojumiem. Gala rezultāts – gatavs CV – radīja gandarījuma sajūtu, skolēni pateicās par kopīgo darbu. Daži skolēni atzina, ka jau vasaras periodā varēs iesūtīt gatavos CV darba devējiem vai arī jauniešu vasaras nodarbinātības programmas organizatoriem. Iegūto dokumentu var papildināt un mainīt pēc apstākļiem visas dzīves garunā, tā ir paliekoša vērtība.

Tāpat skolēni tika aicināti izpētīt savas karjeras prasmes un spējas, saņēma informāciju par internetā visiem pieejamiem karjeras prasmju testiem. Stundu cikla noslēguma ietvaros skolēni tika aicināti uzrakstīt eseju „Kā es pats varu vadīt savu karjeru?”, tās veidošanā tika izmantotas iegūtās jaunās zināšanas un atziņas. Daļa no skolēnu citātiem ir aplūkojami rakstam pievienotajā foto.

Šāda sadarbošanās starp pedagogiem rada ne tikai interesantas un efektīvas mācību stundas skolēniem, bet arī pieredzes apmaiņu starp pedagogiem, ievieš jaunu dvesmu mācību stundās.

Vēlos pateikties par kopīgo darbu skolotājai Tatjanai Lamņovai!

Uz sadarbošanos!

Sadarbība norisinās Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: pedagogs – karjeras konsultants Gunda Pastare

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2021.05.17. 11:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs