Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2021.10.28. 11:10

Karjeras nedēļa Daugavpils 15.vidusskolā

 Karjeras nedēļas šogad norisinājās no 11.līdz 15.oktobrim, kuras laikā 1.-12.klases skolēni piedalījās ineresantās klases stundās, pilsētas un valsts mēroga pasākumos. Šī gada KN tēma bija “IKT Tavai Karjerai”.

1.-4.klases skolēni Datorzinību stundās apguva programmu “Paint” uzzīmēja zīmējumus par tēmu “Nākotnes roboti un tehnoloģijas profesijās”. 1.-9. klases skolēniem bija iespēja piedalīties interaktīvās mācību stundās, kuru programmas un saturu sagatavoja Daugavpils Būvniecības tehnikuma speciālisti, bet skolā vadīja klašu audzinātāji. Tāpat Karjeras nedēļas laikā 10.-12.klases skolēni tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvi, lai uzzinātu, kāda ir studiju dzīve un ko sagaidīt, ja skolēni pēc absolvēšanas izvēlēsies tieši RTU studiju programmas.

9.klases skolēni datorzinību stundās izmantoja VIAA izveidoto mācībstundu, kuras laikā apguva programmas “Java” lietošanu. 7.-9.klašu skolēni tika aicināti noskatīties diskusiju Facebook kontā Tavai Karjerai par tēmu “Iedvesmas stāsti – kā es nokļuvu IKT nozarē?”, bet vecākiem un pedagogiem tika piedāvāts noskatīties un piedalīties tiešsaistes diskusijā “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks”. Tiešsaistes diskusijā tika pārrunāts, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas. Diskusijā piedalījās: Romija Krēziņa – Pusaudžu resursu centra specialitāte un jauniešu mentore; Indra Salceviča – digitalā satura veidotāja, stiliste un divu bērnu mamma; Sarmīte Stikāne – karjeras konsultante, meitas mamma, Andris Bērziņš – TechHub Rīga līdzdibinātājs, fonda “Change Ventures” vadošais partneris, četru bērnu tēvs un Anna Andersone – Riga TechGirls vadītāja. Abas diskusijas, ari mācībstundu ir iespējams noskatīties atkārtoti.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Informāciju sagatavoja: Pedagogs-karjeras konsultants Gunda Pastare

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2021.10.28. 11:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs