Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2019.10.22. 12:10

Karjeras nedēļas pasākumi 5.a un 5.b klasēs

Karjeras nedēļas pasākumi 5.a un 5.b klasēs

Es būšu….. Vai zini, kas būsi Tu? – šādas frāzes mēs bieži dzirdam karjeras nedēļas laikā, kura šogad norisinājās no 14. līdz 18.oktobrim visas Daugavpils skolās.

Karjeras nedēļas laikā 5.a un 5.b klases skolēni varēja iepazīt savas nākotnes profesiju, kā arī iepazīties ar izglītības iestādēm, kurās to var apgūt.

Trešdien mūsu skolā viesojās Nodarbinatības Valsts Aģentūras pārstave Ināra Puļaho, kura pastāstīja skolēniem par situāciju darba tirgū, par pieprasītākajām profesijām un piedāvāja anketas, ar kuru palīdzību skolēni varēja noskaidrot un apzināt savas dotības un intereses.

Lai apzinātu iespējamo profesionālo virzienu, nepieciešams iepazīt pašam sevi, apzināt savas intereses, spējas, prasmes un noderīgo pieredzi, izpētīt tās jomas, kuras interesē – kur šādi profesionāļi strādā, kādos apstākļos, kādi ir galvenie pienākumi, darbības jomas, iespējamais atalgojums.

Pēc klases stundas skolēni ar tramvaju devās uz pilsētas centru, kur apmeklēja viesnīcu “Latgola”. Tur skolēnus satika divas gides, kuras parādīja viesnīcas numurus un pastāstīja par tām profesijām, kas nepieciešamas viesnīcai. Izrādījās, ka to ir diezgan daudz – sākot ar administratoru un beidzot ar apkopēju. Brīnišķīgus iespaidus atstāja restorāna apmeklējums, ka arī mūsu pilsētas panorāma no 10. stāva augstuma.

Kā skolēniem paskaidroja gides, lai sasniegtu panākumus un justos labi jomā, kurā vēlies darboties, jāņem vērā šādi nosacījumi:

  • lai profesija būtu Tev interesanta un saistoša;
  • lai Tavas spējas, prasmes un pieredze būtu atbilstošas profesijai;
  • lai Tu varētu atrast darbu šajā profesijā.

Informāciju sagatavoja 5.a un 5.b kl.audzinātājas

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2019.10.22. 13:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs