Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2018.02.28. 13:02

Kas būtu cilvēku dzīve bez grāmatām?

Ekskursija uz skolas bibliotēku. Klases stunda „Es būšu labs lasītājs”.


Grāmatas ir mūsu neklātienes skolotāji un dzīvo sava mājā, kuru sauc par bibliotēku.

Mūsu skolas 1.a un 1.b klases skolēni tika uzaicināti uz skolas bibliotēku. Bērni apskatīja lielākā un mazākā formāta grāmatas, uzzināja, ka grāmatās var atrast visu vajadzīgo informāciju: gan to, kā gatavot ēst, gan kartē atrast jebkuru vietu uz zemeslodes, gan notis dziesmām, gan attēlus par visu pasauli. Mazos lasītājus sagaidīja pārbaudīšana, vai pirmklasnieki ir asprātīgi un prot minēt mīklas.  

Mūsu skolas bibliotēkā strādā kvalificēta bibliotekāre Jeļena Dudkova, kura pārzina mācību procesu, lomu skolas skolēnu lasītprasmes. Bibliotekāre apkalpo mūsu skolas audzēkņus un pedagogus. Ekskursijas laikā Jeļena iepazīstināja bērnus ar bibliotēkas noteikumiem, ierādīja, kuros plauktos atrodamas viņu vecumam atbilstošās grāmatas. Jau tajā pašā dienā lielumi lielā daļa pirmklasnieku kļuva par bibliotēkas apmeklētājiem.

Bērni uzzināja arī to, ka bibliotēkā regulāri notiek grāmatu izstādes. Tās ir gan tematiskās, gan veltītas dažādiem svētkiem, gan rakstniekiem, kuriem svinam apaļu jubileju. Liels paldies Jeļenai Dudkovai par noorganizēto pasākumu.

Klases stundas ietvaros, mēs, savukārt, turpinājām runāt par grāmatām, kas glabājas gan mājas bibliotēkā, gan skolas bibliotēkā, gan Latvijas un pasaules lielākajās bibliotēkās. Skolēni tika iesaistīti sarunā par grāmatām, kuras viņiem patīk. Viņi dalījās savos iespaidos un ieteica izlasīt interesantas grāmatas arī pārējiem.


Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāju MK vadītāja Regīna Kirsanova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs