Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2017.12.01. 22:12

Konkurss – spēle “Ceļojums pa Latgali”

Svinot Latvijas svētkus, skolā, pilsētā, valstī tiek organizēti dažādi pasākumi, kuros vēlreiz izstaigājam Latvijas takas, ielūkojoties valsts vēsturē, kultūrā, ikdienas gaitās.

Arī Daugavpils pilsētā skolēniem šai laikā ir iespēja radoši darboties un atklāt savā pilsētā, novadā maz zināmas vietas. 29. novembrī BJC “Jaunība” organizēja spēli – konkursu “Ceļojums pa Latgali”. Skolēnu komandai vajadzēja izstrādāt savu kājāmgājēju vai autobusa maršrutu par Latgali. Pasākuma mērķis bija paplašināt zināšanas par Latgales tautas tradīcijām, kultūras dzīvi, ģeogrāfiju un vēsturi.

No mūsu skolas pasākumā piedalījās 10. kl. skolēnu komanda 5 cilvēku sastāvā (V. Petrova, I. Rusecka, K. Jevdokimova, E. Domoracka, Ņ. Juračonoks). Skolēni izstrādāja kājāmgājēju maršrutu – “Multikulturālā Daugavpils piemiņas plāksnēs”. Izvēloties šo maršrutu, tūristi 2 stundu laikā var iepazīties ar 6 piemiņas plāksnēm, kuras dažādās valodās stāsta par kādu vēsturisku personību vai objektu. Piemēram, plāksne baltkrievu valodā Varšavas ielā 16 stāsta, ka te agrāk  atradusies baltkrievu ģimnāzija, bet uz plāksnes Alejas ielā 5 latgaliešu valodā ir uzraksts, ka te bijusi latgaliešu izdevniecība utt. Skolēni paši meklēja objektus un fotografēja plāksnes.

Lai gan par paveikto darbu komanda ieguva tikai pateicību un saldo balvu, tā bija lieliska iespēja padarboties radoši un iepazīt arī citu skolu veikumu.

Tā kā 10. klašu skolēni ir tikko pārkāpuši vidusskolas slieksni, priekšā mūs gaida vēl daudz interesantu izaicinājumu.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja S. Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs