Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2018.05.09. 12:05

Konkurss “ Gudrais no mirkļiem mūžību kaļ”

«Mēs turam kultūru par vienīgo līdzekli, kas tautas var tuvināt un vienot... Un dzeju un mākslu mēs turam par labāko un stiprāko katras kultūras ieroci.» ( J. Rainis)

    Šī gada 3. maijā notika konkurss 9.klašu audzēkņiem” Gudrais no mirkļiem mūžību kaļ”, kas noslēdza šajā mācību gadā mūsu skolā aizsākto pasākumu – konkursu ciklu par godu Latvijas 100. gadadienai!

       Konkursa mērķis bija padziļināt izglītojamo zināšanas un viņu interesi par savu valsti, tās kultūras un sporta notikumiem, gatavojoties Latvijas simtgadei, kā arī veicināt skolēnu lojalitāti savai valstij.

     Uz konkursu ieradās 8 cilvēki no katras klases, un izlozes rezultātā skolēni tika sadalīti 4 komandās, kas simbolizēja četrus Latvijas novadus: Latgali, Zemgali, Vidzemi un Kurzemi!

      Konkursa gaitā bija jāizpilda tests par Latvijas kultūras notikumiem un par slavenākajiem sportistiem, to sasniegumiem un sporta veidiem, bija jāaplūko prezentācijā fotogrāfijas un jāatpazīst latviešu kultūras darbinieki: komponisti, aktieri, režisori, mūziķi. Bija jāparāda savas zināšanas par Latvijas ģeogrāfijas un vides faktiem, senajiem Latvijas pilsētu nosaukumiem.

       Konkursa noslēgumā uzvarēja, protams, ka draudzība un saziņa, jo katra komanda sava novada vārdā rakstīja novēlējumus pārējo Latvijas novadu pārstāvjiem!

       Ceram, ka visiem mūsu konkursu dalībniekiem izdevās uzzināt ko jaunu un vēl nezināmu par savu valsti, jauki pavadīt laiku, kļūt saliedētākiem un zinošākiem!

         Paldies 9.a, 9.b un 9.c klases audzēkņiem un klases audzinātājiem par atsaucību un aktivitāti! Mēs vēlam jums visiem veiksmi eksāmenos! Lai veicas!

Materiālu sagatavoja direktora vietniece audzināšanas darbā N. Murzjonoka un latviešu valodas un literatūras skolotāja I. Romanovska

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs