Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2015.11.14. 12:11

Konkurss “Skanošā Latvija”

Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienas priekšvakarā 12.novembrī Daugavpils Centra vidusskolas Latviešu valodas un literatūras skolotāju MK aicināja Daugavpils mazākumtautību vispārējo izglītības iestāžu 11.klašu skolēnus piedalīties konkursā ,,Skanošā Latvija”.

Mūsu skolu pārstāvēja 11.a klases komanda – J.Rimša, P.Pranskus, D.Gamarnika un M.Sohņenko.

Konkursa tematika pamatā bija saistīta ar mūziku – izciliem dažādu mūzikas žanru autoriem vai izpildītājiem, mūzikas tradīcijām un vārda skanējumu. Skolēnu komandām pavisam bija jāizpilda trīs uzdevumi. Vispirms, izmantojot balsošanas iekārtas, komandām bija jāatbild uz viktorīnas jautājumiem par aktualitātēm Latvijas kultūras dzīvē, pēc tam bija jāatrisina krustvārdu mīklu par latviešu valodas sinonīmiem, bet videokonkursā vajadzēja skatīties dziesmu, muzikālu skaņdarbu, filmu, dabas skaņu ierakstus, klausīties dziesmas latviešu valodas dialektos un papildināt teikumus vai uzrakstīt atbildes uz jautājumiem. Kā atzina konkursanti, uzdevumi nebija viegli, bet konkursā izmantotie materiāli bija saturiski bagāti un aktuāli.

Noslēgumā komandas prezentēja savus mājas darbus – sniedza skanīgu priekšnesumu, apsveicot visus klātesošos Latvijas dzimšanas dienā. Arī mūsu skolēni bija sagatavojuši gan vizuālu, gan skanisku sveicienu – prezentācijas un mūzikas pavadījumā lasīja Latvijai veltītu dzeju, kā arī citēja skaistus vārdus un veltīja apsveikumu Latvijai.

Lai gan mūsu skolas komanda ieguva tikai 4.vietu, tomēr gandarījums par paveikto darbu un iegūtajām zināšanām ir liels, jo tieši valsts svētku priekšvakars ir laiks, kad dziļāk ieskatāmies sevī un apzināmies piederību savai tautai, izjūtam atbildību par mūsu valsti un tās nākotni!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja I. Bohāne

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs