Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2019.03.25. 19:03

Konkurss „Skaitļa Pi svētki”

2019.03.19 16.vidusskolā notika tradicionālais matemātiskais konkurss 5.-7.klašu skolēniem.

Mūsu skolu konkursā pārstāvēja divas komandas: komanda “Riņķis”- Milana Astašonoka (5.b), Ņikita Prževosskis (5.b), Lidija Lavrinoviča (6.a), Artjoms Tamanis (6.a), Alisa Možeiko (7.b), Vika Paškeviča (7.b) un komanda “15+”- Andrejs Gavrilovs (5.a), Kirils Kokins (5.c), Valerija Vansoviča (6.b), Viktorija Jurina (6.c), Romans Kondratjevs (7.b),Vasilijs Lukašonoks (7.b).

Konkursa sākumā skolēni uzzināja daudz dažādu faktu par skaitli π:

  1. marts ir Starptautiskā skaitļa π diena, šo simbolu izmanto jau gandrīz 3 gadsimtus. Skaitļa π svētkus izdomāja Larijs Šous, fiziķis no Sanfrancisko, 1987. gadā. Viņš ievēroja, ka veids, kā amerikāņi pieraksta datumus (mēnesis, datums) – 3.14. un laiks 1:59:26, sakrīt ar skaitļa π pirmajiem cipariem – 3,1415926…Un 2009.gadā šī diena tika oficiāli atzīta par skaitļa π dienu.
    Skolēni strādāja dažādās stacijās: „Gudrie sērkociņi”, „Tangrami”, „Saliec figūru”, „Jautrā makšķerēšana”, „Kā kļūt par miljonāru”, bija darbs ar konstruktoru. Bērni parādīja prasmi strādāt komandā, savu atjautību, reakcijas ātrumu, loģisko domāšanu. Mūsu abas komandas veiksmīgi uzstājās, saņēma diplomus par 3.vietu. Kuri svētki var iztikt bez saldumiem? Katrs saņēma saldumus, uz kuriem bija redzams skaitlis π.

Vēlam mūsu konkursantiem panākumus arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja matemātikas skolotājas D.Vertašonoka, L.Petrovska.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs