Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2014.12.02. 11:12

Konkurss 7. klašu skolēniem „Klusuma burvis”

Pagājušajā nedēļā Daugavpils 16. vidusskolā notika konkurss, veltīts slavenajam latviešu literāro pasaku autoram Kārlim Skalbem.

No mūsu skolas konkursā  piedalījās četras meitenes - I. Rusecka un K. Multiņa no 7. c klases un L. B. Volodina, kā arī šī raksta autore K. Jevdokimova no 7. b klases. Pavadīja mūs šajā tālajā ceļā latviešu valodas skolotāja I. Romanovska.

Kad mēs tikai braucām uz konkursu, mēs domājām, kas mūs sagaida, kādi uzdevumi mūs sagaida-nesaprotami vai vienkārši, kādi būs konkursi - garlaicīgi vai jautri, un mēs uztraucāmies un pārdzīvojām.

Kad mēs ieradāmies 16. vidusskolas aktu zālē, mums uzreiz iedeva divas lapas. Pirmā  bija maršruta lapa, bet otrā - novērtējuma lapa, kura bija jāaizpilda pasākuma noslēgumā.  Pasākuma sākumā  mēs skatījāmies nelielu prezentāciju par K. Skalbes pasakām un pašiem slavenākajiem citātiem no pasakām. Pēc tam skolēni lasīja K. Skalbes dzeju, kas radīja lirisku un mierīgu noskaņu. Un tādā noskaņojumā mēs devāmies ceļā pa vidusskolas stāviem, jo mums bija jāapmeklē 13 dažādas stacijas, kurās četru minūšu laikā bija jāveic dažādi uzdevumi.  Staciju skaits atbilda dalībnieku komandu skaitam, jo konkursā piedalījās gan mazākumtautību skolas, gan skolas, kuras īsteno mācības tikai latviešu valodā. Mēs veicām dažādus uzdevumus par K. Skalbes biogrāfiju, pasakām, it īpaši tika pievērsta uzmanība „Pasakai par vērdiņu”, par senām naudas vienībām.

Ceļojuma noslēgumā mēs atkal atgriezāmies aktu zālē, kur ar satraukumu un nepacietību gaidījām konkursa rezultātus. Mēs saņēmām atzinības rakstu par piedalīšanos!  
Kaut arī mēs neieguvām godalgotu vietu, mēs tomēr nebijām  īpaši apbēdinātas, jo, gan gatavojoties konkursam, kad lasījām K. Skalbes pasakas, gan piedaloties konkursā un veicot dažādus jautrus, aizraujošus un izglītojošus uzdevumus, mēs ieguvām vērtīgas zināšanas par izcilo latviešu pasaku meistaru, kuru pieņemts dēvēt par Klusuma burvi.
“Kāpēc vairot sāpes? Lai vairojas labāk prieks.”  Tas ir citāts no K. Skalbes pasakas „ Kaķīša  dzirnavas”, kas  bija konkursa „Klusuma burvis” moto, un mēs, četras meitenes no mūsu skolas,  izvēlējāmies to par mūsu komandas devīzi, kas deva mums stimulu ar prieku un aizrautību izpildīt visus uzdevumus, kā arī draudzīgi papļāpāt ar citu skolu bērniem.  Vairosim prieku un saskatīsim labo ikvienā situācijā!

Raksta autore 7. b klases skolniece K. Jevdokimova, konsultēja latv. val. skolotāja  I. Romanovska

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs