Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2017.11.21. 21:11

Kur ir manas mājas?

“Es esmu bagāts, man pieder viss”, “Kur ir manas mājas?”, “Es Latvijā, Latvija manī” – tās ir domrakstu tēmas, kurās šoreiz dziļāk ielūkojās 11. klases skolēni.

Arī 11. klases skolēni, tāpat kā 10. un 12. klases skolēni, novembra mēnesī rakstīja pārspriedumus par tematiem, kas saistīti ar vārdiem tauta, mājas, dzimtā puse, mana dzimtene utt. 11. klases skolēni priekšroku bija devuši tēmai – “Kur ir manas mājas?”. Piedāvāju ielūkoties skolēnu pārspriedumu fragmentos:

Katrs cilvēks pats izlemj, kur dzīvot un kā veidot savu nākotni. Bet es jau bērnībā nolēmu, ka manas mājas ir Latvija un ka es nekur nekad neaizbraukšu. Latvijā dzīvo mani visdārgākie un vismīļākie cilvēki, kurus es nekad nepametīšu. Šeit es piedzimu un izaugu un nekad nevarēšu aizmirst visu to, kas saistīt ar manu bērnību.” (11.a J. Kolesnika)

Mūsdienās cilvēks var dzīvot bez draugiem, taču cilvēkam ir nepieciešama ģimene. Ģimene – tie ir cilvēki, kuri vienmēr var un grib palīdzēt. Ģimene ir vissvarīgākais mūsdienās, to nevar nopirkt veikalā, taču tā ir atbalsts visās dzīves situācijās, ģimene ir cilvēki, kuriem var ticēt un kuri tic tev. Mana māja ir tur, kur ir mana ģimene. (11. kl. D. Fedosejevs)

Šeit dzīvo ļoti patīkami cilvēki, kuri godā savas tradīcijas un valodu. Latvieši ciena savas tradīcijas, savus svētkus. Man ļoti patīk mūsu tautastērpi, tautasdziesmas. Kad es klausos tautasdziesmas, es jūtu, ka es kļūstu vēl tuvāka savai dzimtenei, un man kļūst tik silti dvēselē. (11. kl. L. Okuņeva)

Otra mana māja, kura ir ļoti svarīga manā dzīvē, ir vieta, kur es esmu dzimusi, un tā ir Latvija. Šajā vietā pagāja mana bērnība, šeit ir mani draugi, radinieki, un tiešām šajā vietā ir ļoti daudz siltu atmiņu, kas spēj sasildīt manu sirdi un ļauj pasmaidīt. (11. kl. K. Simanoviča)

Māja saistās ar cilvēkiem, kuri ir blakus. Tie ir ne tikai vecāki, bet draugi, kuri liek justies kā mājās. Katru dienu tu satiec jaunus cilvēkus, kuri var izmainīt visu dzīvi. Viņi arī ir mūsu mājas. Daudz laika mēs pavadām kopā, un tu saproti, ka viņi dod tādu siltumu, kurš var sasildīt sirdi. Draugs paliek tavā sirdī ar saviem jokiem, aizraujošām situācijām un vēlmi atgriezties. (11. kl. M. Makarova)

Cilvēkiem ir dažādas vērtības. Viena no galvenajām vērtībām ir cilvēka mājas – vieta, kur vienmēr tevi gaida tavi tuvie cilvēki. Manas mājas man arī ir ļoti svarīgas. Un tieši mana dzimtene ir manas mājas. (11. kl. D. Žadanovs)

Māja ir tur, kur tevi vienmēr gaida. Vecākiem, draugiem ir svarīga vieta manā dzīvē. Es zinu, ja man notiks nelaime, es nekad nepalikšu viena. Katru reizi, kad es biju tālu prom no Latvijas, es ļoti ilgojos pēc dzimtenes. Es zinu, ka nekur mani tā negaida kā mājās. Kad atgriežos mājās, man vienmēr sagādā prieku mūsu skaistā, brīnišķīgā daba, mammas acis, cilvēki apkārt. Šādos brīžos es saprotu, ka cilvēkiem patiesībā vajag tik maz, lai viņi būtu laimīgi. (11. kl. S. Žilko)

Mana māja ir vieta, uz kuru es katru dienu steidzos un kurā mani gaida vecāki. Manā mājā vienmēr valda mīlestība, drošība un laime, ir viss, ko es kādreiz gribētu un ko citu cilvēki meklē visu dzīvi – laime. Šī laime man nāk no mīlestības, kuru es saņemu no saviem vecākiem. Kad es esmu mājā, gribas smaidīt un priecāties par to, ka man ir tāda vieta, kur es esmu laimīgs. (11. kl. D. Kurļankovs)


    Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja S. Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs