Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2015.10.05. 15:10

Kur nu pavadīt skolotāju dienu skolotājiem?

Protams, braucienā pa mūsu mīļo Latgali, jaukā un sirsnīgā kompānijā!

2.oktobrī ,pēc  stundām un svētkiem skolā,  draudzīgs skolotāju pulks ievietojās autobusā un aizbrauca uz  SLUTIŠĶU VECTICĪBNIEKU SĀDŽU.

Slutišķu vecticībnieku mājā ir izveidots muzejs, kurā var iepazīt vecticībnieku kultūrvidi un tradīcijas. No blakus esošā Daugavas ielejas krasta paveras viena no skaistākajām Latvijas kultūrainavām. Tiem, kam patīk doties garākos pārgājienos, var aizstaigāt līdz Slutišku kraujai, no kuras paveras ne mazāk iespaidīgi skati. Ceļojot, visu laiku jūsmojām  par Latgales dabas skaistumu.

Ceļā mūsu skolas kolektīvs satika labvēlīgus un jautrus kolēģus no Krievu liceja, izrādās, ka tomēr skolotājiem ir vienādi ceļi!

Pēc tam devāmies uz Ārdavu, kur apmeklējām z/s „Kalni”. „Kalnos” nodarbojas ar ogu un citu augļu audzēšanu un mājas vīna darināšanu. Z/s „Kalni” uzsākusi vīna ražošanu no vietējām izejvielām, turpinot  vīna darināšanas tradīcijas pēc Borhu senajām receptēm. Degustācijas laukumā mums tika piedāvāti trīs vīnu veidi – vīnogu, aveņu un upeņu (pēc skolotāju iespaidiem uzvarēja vīnogu vīns!), kā arī ogu marmelāde.
Vakarā mums gaidīja garšīgas pusdienas motelī , kur  jutāmies kā mīļi gaidīti ciemiņi.
Priecājamies par iespēju iepazīt mūsu novadu!

Visi ir apmierināti ar redzēto un dzirdēto, pie kā piestrādāja L.Bogdanoviča, N.Fjodorova un, protams, ideju atbalstītājs-mūsu  direktors A.Gržibovskis!
Pēc ceļojuma jutāmies nevis noguruši, bet spēka pilni un gatavi jauniem piedzīvojumiem.

Lai mums jauki turpmākie braucieni!

Informāciju sagatavoja ceļotāja  un Latgales mīļotāja J.Bogatkeviča

 

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs