Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2015.11.13. 15:11

Lāčplēša dienu gaidot…

Šī gada 9. un 10. novembrī Daugavpils Novadpētniecības muzejā jau trešo gadu pēc kārtas notika pasākums „ Lentīšu locīšanas akcija”, kurā iesaistījās arī mūsu skolas audzēkņi.

Šajā akcijā piedalījās 5.a klases bērni, kuri aktīvi darbojas skolas Novadpētniecības pulciņā jau vairākus gadus. Šajā gadā mūsu mazie patrioti salocīja 40 lentītes, kuras pēc tam tika izdalītas lāpu gājiena dalībniekiem, kā arī uzzināja par Lāčplēša dienas un brīvības cīņu simboliem.

Šķita, ka tas ir tik viegli – salocīt lentīti - bet patiesībā izrādījās, ka, lai veiktu šo vienkāršo darbiņu, ir nepieciešamas noteiktas prasmes un zināšanas. Piemēram, ka „ Victory” ir uzvaras simbols un ka tam ir jāatgādina skaitlis 11, kas ir latviešu nacionālā varoņa Lāčplēša dienas datums, kā arī jāzina, ka lentīte ir jāpiestiprina krūšu kreisajā pusē,  kur atrodas mūsu sirds -  Latvijas patriota sirds.

Vēl 11. novembra vakarā pulciņa dalībnieki piedalījās pilsētas lāpu gājienā. Tā kā pulciņa aktīvisti ir paši mazākie mūsu skolas pārstāvji šajā gājienā, tad viņi vienmēr atrodas pašā kolonnas priekšgalā! Tas ir ļoti grandiozs gājiens, un tajā piedalās tie, kas vēlas būt mūsu latviešu tautas daļa.

Materiālu sagatavoja Novadpētniecības pulciņa vadītāja I. Vasiļjeva un 5. a klases audzinātāja I. Romanovska

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2015.11.13. 15:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs