Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Sestdiena, 2015.04.04. 21:04

Labā prakse latviešu valodas mācīšanā sākumskolā

Mūsu skolas latviešu valodas skolotājas ar prieku turpina apmeklēt seminārus  projekta „Labā prakse latviešu valodas mācīšanā sākumskolā” ietvaros.

”Skolotāja darbs ir dārzkopja darbs, bet dārznieks taču nekad savus kociņus neapgriež pēc viena mēra.” (Aisters.)

31.martā skolotājas I. Bohāne un J. Bogatkeviča apmeklēja  Daugavpils 13.vidusskolu, kur pulcējās pirmsskolas un sākumskolas latviešu valodas skolotājas, lai iepazītos ar Daugavpils 13.vidusskolas sākumskolas latviešu valodas skolotāju labās prakses piemēriem.

Semināra sākumā mums tika piedāvāta iespēja ieskatīties skolas radošo skolēnu talantos, kā arī uzklausīt Annu Guževu (Daugavpils 13.vidusskolas izglītības metodiķe), kura  pievērsa uzmanību tam, kā skolā tiek apgūta latviešu valoda.

Semināra turpinājumā latviešu valodas skolotājas Ilga Gurova un Vineta Upeniece pievērsa uzmanību burtu un alfabēta apguvei sākumskolā, demonstrējot savas izstrādātās darba lapas.  Darba lapas ir veidotas, lai palīdzētu skolēniem labāk iegaumēt un apgūt rakstītos un drukātos burtus, kā arī attīstītu pamatprasmes un paplašinātu vārdu krājumu. Darba lapās arī ir uzdevumi, kas attīsta lasītprasmi. Tiek pievērsta uzmanība arī vārdu krājuma paplašināšanai un arī ir iekļauti klausīšanās uzdevumi. Liela uzmanība tiek pievērsta rakstītprasmes attīstīšanai. Visi darba lapās ietvertie uzdevumi liek darboties ar attiecīgo burtu, tāpēc katrā darba lapā ir radošais uzdevums, kas palīdz apgūt mācāmo burtu, radoši darbojoties, piemēram, krāsojot, zīmējot, minot mīklas.

Semināra noslēgumā visi klātesošie labprāt iesaistījās pārrunās par tēmu „Burtu un alfabēta apguve pirmsskolā un sākumskolā”, meklējot kopīgās un atšķirīgās nianses katrā vecumposmā.

Liels prieks un liels paldies organizatoriem, Daugavpils Izglītības pārvaldei un personīgi Ilonai Bohānei! Tā bija tikai otrā sērija mūsu pieredzes apmaiņas seriālā. Trešā  būs pavisam drīz, 21.aprīlī, mūsu skolā.

Mūsu skolā strādā radoši un talantīgi skolotāji, kuriem ir ar ko dalīties. Laipni lūdzam Daugavpils 15.vidusskolā 21.aprīlī uz semināru „No vārda pie darba!”

Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja J. Bogatkeviča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs