Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2016.04.20. 21:04

Labas prakses piemēri latviešu valodā

Saka, ka skolotājs mācīties nebeidz nekad, un šodien aktuāls izglītošanās veids ir, kad skolotājs māca skolotāju. Tātad runa ir par dalīšanos pieredzē.

Š.g. 14.aprīlī Daugavpils 16.vidusskolā notika divi pieredzes apmaiņas semināri – “Atbalsta pieredzes apmaiņas seminārs pirmsskolas un sākumskolas latviešu valodas skolotājiem „Labā prakse latviešu valodas mācīšanā sākumskolā”” un “Atbalsta seminārs vidusskolas posma latviešu valodas skolotājiem „Darbs ar tekstu. Praktiski ieteikumi, uzdevumi””.

Viesus gaidīja arī pārsteigums – semināra ievaddaļā uzstājās skolas skatuves runas un kustību pulciņš “Saspēle” ar priekšnesumu “Šai pasaulē viens riņķis” (veidots pēc I. Ziedoņa daiļdarba fragmenta). Interesanti bija arī noskatīties prezentāciju par Daugavpils 16. vidusskolu, kura atklāja mums skolas ikdienas gaitas.

Semināra praktiskajā daļā noderīgas idejas, gatavojot skolēnus 12. klases centralizētajam eksāmenam latviešu valodā, sniedza skolotāja Inese Suhane. Vērtīgs materiāls bija balsta frāzes radošu tekstu veidošanai, idejas zināšanu nostiprināšanai par literatūras faktiem, ieteikumi pārsprieduma plānošanai un rakstīšanai, atgādņu veidošana u. c. materiāli. Var teikt, ka skolotāja ir sava darba entuziaste un nepārtraukti rada kaut ko jaunu, kas skolēniem noderētu, gatavojoties eksāmenam. Laika līdz valsts pārbaudes darbam ir atlicis maz, bet mums, skolotājiem, pēc šādiem semināriem ir bagātīgs materiālu klāsts, ko piedāvāt skolēniem.

Savukārt pirmsskolas un sākumskolas latviešu valodas skolotājiem bija iespēja ielūkoties „Labajā praksē latviešu valodas mācīšanā sākumskolā”, kur skolotāja Alla Nipāne iepazīstināja ar skolā īstenojamo ārpusstundu lasīšanu un animācijas filmu veidošanu, turpretī skolotāja Inese Balahonova lielāku uzmanību pievērsa ātrlasīšanas motodēm un vizualizācijas nepieciešamībai. Abas skolotājas aizraujas ar literāro darbu inscenēšanu, kas raksturīgs tikai radošiem cilvēkiem. Kā parasti tika piedāvāta arī fizkultūrpauze, kura neļāva aizmirst, ka mēs esam sākumskolā. Skolotāja Anželika Anufrijeva ir emocionāls un radošs cilvēks. Viņa labprāt dalījās pieredzē, kā strādāt ar tekstu. Katrs dalībnieks saņēma kvalitatīvas un saturīgas darba lapas.

Semināra noslēgumā abās grupās klātesošie labprāt iesaistījās pārrunās, un tas nozīmē, ka visi bija gandarīti un apmierināti.

Informāciju apkopoja sākumskolas latviešu valodas skolotāja J. Bogatkeviča un vidusskolas latviešu valodas skolotāja S. Lukaševiča

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs