Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2016.10.26. 13:10

Latgales reģiona valodas skolotāju Valodu forums

25. oktobrī mūsu skolā pulcējās Latgales reģiona valodu skolotāji, lai popularizētu inovācijas skolotāju darbā un veicinātu skolotāju pieredzes tālāknodošanu.  

Skolai nācās rūpīgi sagatavoties, lai uzņemtu tik daudz viesu. Kopumā Valodu forumā piedalījās 470 pedagogi (latviešu valodas, angļu valodas, krievu valodas skolotāji) un pasākums aizritēja radošā un izzinošā gaisotnē.
Kā jebkurā pedagogu pasākumā, visinteresantākā vienmēr ir praktiskā daļa, kurā pedagogi dalās savā pieredzē. No mūsu skolas Valodu forumā kā ziņotāji uzstājās 5 latviešu valodas skolotājas un 4 skolotājas, kuras bērniem māca krievu valodu.
Sākumskolas skolotāja Jekaterina Bogatkeviča dalījās pieredzē, kā strādāt ar tekstu. Skolotāja bija sagatavojusi interesantu materiālu par I.Indrānes grāmatu “Tipsis, Topsis un Tedis”. Savukārt sākumskolas skolotāja Jevģenija Dalecka iepazīstināja skolotājus ar burtu režģi, kurš, izrādās, ir viens no mīļākajiem skolēnu uzdevumu veidiem.

Pamatskolas posmā pieredzē dalījās 3 skolotājas. Inga Špele rādīja viesiem izstrādātas darba lapas par I. Ziedoņa “Zaļo pasaku”. Pamatskolas skolotāja Ina Romanovska iepazīstināja klātesošos ar izstrādāto materiālu par A. Sakses personību un literāro pasaku savdabību. Savukārt skolotāja Santa Lukaševiča rādīja viesiem savu materiālu – 9 izstrādātas mācību stundas par R. Blaumaņa personību un sasniegumiem novelistikā.

Sākumskolas skolotājas Tatjana Kličova un Tatjana Spiridovska dalījās pieredzē, kādas metodes un darba paņēmieni ir visefektīvākie, strādājot ar leksiku, vārdu savienojumiem un teikumiem. Interesantu materiālu piedāvāja sākumskolas skolotāja Regīna Kirsanova – uzsvara loma krievu valodā. Savukārt krievu valodas skolotāja Nataļja Postojeva stāstīja par komunikatīvo iemaņu attīstīšanu krievu valodas stundās.

Katram ziņotājam tā ir ne tikai iespēja dalīties pieredzē, jebkura uzstāšanās rada sevī pārliecību, motivē darbam un ļauj ieskatīties arī citu kolēģu veikumā. Cerēsim, ka nākamajā gadā no mūsu skolas būs arī daudz gribētāju stāstīt par savu darbu, jo katra skolotāja metodisko materiālu krātuvītē atrodams kaut kas interesants un noderīgs.

Pārdomāti un interesanti sagatavota stunda ne tikai motivē skolēnus mācīties, bet arī iemāca viņiem, kā mācīties. Mūsu spēkos ir padarīt mācīšanās procesu jēgpilnu un neaizmirstamu.

Būsim radoši un inovatīvi savā darbā un, tuvojoties novembrim, ar gaišumu sirdī un domās sagaidīsim Latvijas dzimšanas dienu!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja S.Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs