Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2015.04.24. 07:04

Latvenergo koncerna konkursa „eXperiments” pusfināls! Atzīmēts

Jau 20 gadu garumā koncerns Latvenergo rīko šo konkursu 8.–9. klašu skolēniem. Agrāk „eXperiments” bija pazīstams ar nosaukumiem „Vatiņš”, „Voltiņš” un „Kam gaišāka galva?”.  Nosaukumi mainījās, bet skolēnu vēlme iegūt jaunas zināšanas šo gadu laikā nav mazinājusies. Šajā gadā 166 komandas no visas Latvijas mēģināja savā reģionā tikt līdz pusfinālam, bet pēc tam līdz finālam.

Latgales reģionā no 29 komandām pusfinālā iekļuva Aglonas vidusskolas 2 komandas, Nautrēnu vidusskolas komanda, Līvānu 2. vidusskolas komanda un mūsu skolas komanda „220 V”.
Pusfināla spēlē 17. aprīlī Rēzeknē skolēniem tika piedāvāti teorētiski un praktiski uzdevumi, kuros bija jāparāda savas zināšanas, erudīcija un atjautība. Piemēram, uzdevums, kuru piedāvāja eksperti „Fizmix”: komandām bija jāizveido elektrospēle. Vēl vajadzēja salikt elektrisko ķēdi, parādīt savas iemaņas lietot mūsdienīgas mērāmierīces un, izmantojot iegūtos mērījumus, veikt aprēķinus.
Visas komandas turējās vienā līmenī. Visu izšķīra pēdējais praktiskais uzdevums. Mūsu komanda ieguva 3. vietu – 24 punktus, komanda „Lūmeni” (Līvāni) ar 28 punktiem iekļuva finālā, bet 2. vietu ar 26 punktiem ieguva komanda "Openhaimeri" (Aglona). Spēles rezultāti rāda, ka cīņa par ieziešanu finālā bija spraiga. Visi pusfināla spēles dalībnieki saņēma balvas no konkursa sponsoriem: graudu pārstrādes uzņēmums „Dobeles dzirnavnieks”, žurnāls zinātkāriem lasītājiem „Uzzini!”, izglītības uzņēmums „Lielvārds”, skolēnu un studentu karte „ISIC”, mācību portāls par fiziku www.fizmix.lv , uzņēmums „Kārums”.
Gribas pateikt lielu paldies mūsu komandas dalībniekiem par to, ka skolēni atsaucās aicinājumam piedalīties šajā konkursā, ka čakli pastrādāja, lai iekļūtu pusfinālā, un parādīja veiksmīgu spēli pusfinālā. Paldies mūsu līdzjutējiem (9.b, c klases skolēniem), kuri atbalstīja komandu spēles laikā. Pusfināla spēles reportāžu varēs noskatīties programmā „Brokastis” 25. aprīlī kanālā LNT.
Mūsu komandas sastāvs:
Arkādijs Nikolaevs(9.b) -  kapteinis,
Darja Maļina(9.b),
Georgijs Jefimovs(9.b),
Aleksandra Požarska(9.c),
Valerija Mizavcova(9.c),
Vladislavs Gavrilovs(9.c)

Informāciju apkopoja fizikas skolotāja Olga Babiško

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2015.05.08. 11:05

Multimēdiji

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs