Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2017.11.16. 14:11

Latviešu valoda un dabaszinības dialogā. Attīstām kompetences

Š.g. 8.novembrī Daugavpils 15.vidusskolā pulcējās 31 pirmsskolas un sākumskolas latviešu valodas skolotājs uz atbalsta – pieredzes apmaiņas semināru pirmsskolas un sākumskolas latviešu valodas skolotājiem, kuru jau 4. gadu organizē skolotāja J.Bogatkeviča, lai iepazītos ar savas labās prakses piemēriem.

Semināra sākumā skolotāja akcentēja cik svarīgi ir sadarboties savā starpā: skolām ar dārziņiem, kolēģiem ar kolēģiem. Rezultātā šogad seminārā piedalījās un dalījās savā pieredzē sākumskolas skolotāja un dabaszinību pasniedzēja N.Fjodorova.
Abas skolotājas pievērsa uzmanību tam, kā skolā tiek apgūta latviešu valoda. Skolotājas parādīja kā valodas mācīšanā tiek izmantota integrētā pieeja. Arī parādīja kā viņas izmanto daudzveidīgus mācību līdzekļus, veido darba lapas un izmanto arī IT.
Latviešu valodu nevar iemācīt tikai latviešu valodas skolotājs, tāpēc lielu ieguldījumu sniedz arī citu priekšmetu skolotāji, kuri savus priekšmetus māca bilingvāli vai latviešu valodā. Skolotājas, vienas tēmas ietvaros, parādīja, kā latviešu valodas stundās iegūtās zināšanas var integrēt dabaszinību stundās un pierādīja, ka skolotāju sadarbība var uzlabot zināšanu kvalitāti.  

Semināra turpinājumā latviešu valodas skolotāja pievērsa uzmanību valodas kompetences attīstībai, demonstrējot savas izstrādātās darba lapas. Darba lapas ir veidotas, lai palīdzētu skolēniem labāk iegaumēt un apgūt konkretu leksisko minimumu, kā arī attīstītu pamatprasmes un paplašinātu vārdu krājumu.  Savukārt dabaszinību skolotāja prezentēja savas pieejas kā attīstīt domāšanu, valodu un konkreta priekšmeta zināšanas.

Semināra noslēgumā visi klātesošie labprāt minēja mīklas par tēmu „Dzīvnieki” un dabūja pārsteiguma balviņas par pareizām atbildēm.
Šis seminārs atkal rosināja uz pārdomām un vēlmi turpināt sadarboties, jo tā ir lieliska iespēja ne tikai salīdzināt savu ikdienas darbu, bet arī smelties jaunas idejas, lai skolēniem palīdzētu sekmīgāk apgūt latviešu valodu gan pirmsskolā, gan sākumskolā.

Skolotājas izsaka lielu paldies I.Bohānei un S.Lukaševičai par iedvesmu strādāt un skolas direktoram A.Gržibovskim par atbalstu semināra organizēšanā.

Informāciju apkopoja J.Bogatkeviča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs