Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2016.02.01. 15:02

Latviešu valodas olimpiāde 3.–4. klašu skolēniem

Droši uz priekšu, jo Tu visu zini un proti! Tev noteikti viss izdosies! Šādi vārdi uz darba lapām sagaidīja 3.–4. klašu skolēnus, kuri 27. janvārī piedalījās skolas latviešu valodas olimpiādē.

Drosminieku, kas vēlas pārbaudīt savas latviešu valodas zināšanas, šogad gan nebija daudz, bet visi atnākušie bija apņēmības pilni un centās rūpīgi un kārtīgi izpildīt visus uzdevumus.

Olimpiādē skolēni veica 8 dažādu prasmju uzdevumus. No malas vērojot skolēnu darbu, šķita, ka daži uzdevumi tik vienkārši uzveicami vis nebija. Viens no tādiem bija papildināt apgalvojumus atbilstoši pasakai, kā arī izceltajiem vārdiem pretī uzrakstīt antonīmus.

Lai veiksmīgi tiktu galā ar olimpiādes darbu, skolēniem bija jābūt atbilstošam vārdu krājumam, prasmei loģiski domāt, bija jāprot noformulēt jautājumus, kā arī jāizprot teikuma saturs, lai pēc teksta izlasīšanas varētu veikt uzdevumus.

Šajā mācību gadā skolas latviešu valodas olimpiādē ar saviem rezultātiem mūs iepriecināja: Romans Kondratjevs (4.b), Sergejs Multiņš (4.b), Evita Kozinda (3.b), Ariana Pinčuka (3.c).

Liels paldies arī pārējiem skolēniem par uzdrīkstēšanos pārbaudīt savus spēkus latviešu valodas olimpiādē. Varbūt nākamajā gadā kādam no šiem skolēniem uzsmaidīs lielāka veiksme.

Bet tiem, kas dodas uz pilsētas olimpiādi, novēlam labu noskaņojumu, možu garu un izdošanos!

Informāciju sakārtoja latviešu valodas skolotāja S.Lukaševiča  

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs