Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Svētdiena, 2017.03.12. 21:03

Latviešu valodas pēcpusdiena “Vārdi zīmēs un simbolos”

Ir teiciens, ka drošs prāts un gudra galva ir panākumu atslēga dzīvē daudzām lietām. Šoreiz erudīcija, prāts, zināšanas lieti noderēja skolēniem 15. vidusskolas organizētajā latviešu valodas pēcpusdienā “Vārdi zīmēs un simbolos”. Šis konkurss ļāva uz valodu paskatīties citā gaismā – valoda nav tikai saziņas līdzeklis, bet tā ir zīmju un kodu sistēma.

Mūsu pasākumā, kurš notika 9. martā, piedalījās 8 skolas: Daugavpils 17. vidusskola, Daugavpils Centra vidusskola, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, Daugavpils 16. vidusskola, Daugavpils 13. vidusskola, PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikums, Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, Daugavpils 15. vidusskola.

Valodas pēcpusdienā skolēniem tika piedāvāti 4 konkursi, savukārt konkursu starplaikos komandas varēja nopelnīt papildpunktus dažādos izklaides uzdevumos.

Šķiet, ka visinteresantākais konkursa uzdevums bija katrai simbolu četrrindei piemeklēt atbilstošu tautasdziesmu. Varēja just skolēnu azartisko noskaņojumu un spēles garu, veicot šo uzdevumu. Visas komandas vēlējās iesaistīties arī izklaides uzdevumā “Mēles mežģi”, kur skolēnam vajadzēja bez kļūdām izlasīt piņķerīgu vārdu virknējumu. Pēc šī izklaides uzdevuma varēja secināt, ka skaista tā mūsu valoda, bet sarežģīta gan. Dažkārt tik sarežģīta, ka reizēm paši sapinamies meistarībā.

Kā jebkurā konkursā, arī šajā bija tie, kam veicās labāk, un tie, kam nedaudz pietrūka spēka, izturības un arī veiksmes. Erudītākie un zinošākie šoreiz bija skolēni no Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja – viņiem 1. vieta. Savukārt 2. vietā ierindojās PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikuma un Daugavpils 16. vidusskolas skolēnu komandas. Daugavpils 13. vidusskola pasākumā ieguva 3. vietu. Paldies arī pārējo komandu dalībniekiem par piedalīšanos konkursā.

Svarīgākais šādā pasākumā ir vēlme piedalīties, uzdrīkstēties, parādīt sevi, strādājot komandā, iegūt jaunas zināšanas, arī izvērtēt savas prasmes un iemaņas. Gaidīsim ciemos pilsētas 10. klašu skolēnus nākamgad!

Lai pavasarīgais noskaņojums rod katrā no mums spēku veiksmīgi pabeigt mācību gada 2. semestri!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja S. Lukaševiča

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs