Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2015.12.07. 16:12

Latvija ir bagāta ar tehniskiem prātiem, un katrā no mums slēpjas mazs inženieris

Šajā gadā fizikas un matemātikas nedēļa aizsākās ar pasākumu, kuru organizēja Rīgas Tehniskā universitāte – Tehniskās jaunrades dienas (TJD 2015).

Rīgas Tehniskā universitāte organizē Tehniskās jaunrades dienas jau septīto gadu un Daugavpilī viesojas otro reizi. Skolēni varēja darboties dažādās laboratorijās: „Vafeļu inženieris”, “Minī ķīmija” ,“Sudraba spoguļi”, ”Spagetti tilti”, “Lukturīšu darbnīca”, Robotika “Plaukšķis”, “Lidmodeļi”, “Raķetes”. Mūsu 8.klašu skolēni izmēģināja sevi vafeļu torņu celtnieku lomā. Svarīgi bija uzcelt ne tikai visaugstāko torni, bet arī visizturīgāko. Jāpiebilst, ka vafeles kopā stiprināja ar karstās šokolādes palīdzību. Otra skolēnu grupa darbojās „Minī ķīmijas” laboratorijā. Viņi varēja pārliecināties, ka ķīmijas eksperimentus var veikt virtuvē. 10. klases skolēns Guntars Konušs (10.kl.) paspēja padarboties divās laboratorijās: “Sudraba spoguļi”  un “Lukturīšu darbnīca”.

3. decembrī 8. klašu skolēniem notika fizikas konkurss „Fizikas laboratorija”. Konkursā skolēniem vajadzēja parādīt savas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, arī erudīciju. Skolēni centīgi veica katru uzdevumu, bet vislielāko interesi izsauca eksperimentālais konkurss. Lai arī ne visus eksperimentus skolēni mācēja izskaidrot, jo fiziku sākuši mācīties nesen, bet tā bija iespēja uzzināt kaut ko jaunu un interesantu. Konkurss ir konkurss, un par uzvarētājiem kļuva 8.a klase. Apsveicam!

No 3. decembra fizikas kabinetā ir atklāta optikas izstāde „Skats pagātnē”. Te var apskatīt fotoaparātus, binokļus, pagājušā gadsimta kino projektorus. 8.–12. klašu skolēni varēja ieraudzīt, kādus fotoaparātus izmantoja viņu vecmāmiņas un vectētiņi, un novērtēt, cik ātri attīstās tehnoloģijas.

Informācija apkopoja un sagatavoja fizikas skolotāja  Olga Babiško

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs