Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2017.11.03. 20:11

Latvijas jubilejai veltīts konkurss

 

Šo pašu svētāko tu neaizmirsti: vai celies debesīs,vai jūras dzīlēs nirsti,vai draugu pulkā dali savu prieku,vai viens pats satiecies ar pretinieku-tu esi Latvija! (O. Vācietis « Tu esi»)

Nākamajā gadā visi Latvijas iedzīvotāji svinēs savas valsts Latvijas 100. gadadienu, un jau šogad ir sākušies dažādi pasākumi, kuri ir veltīti šim būtiskajam notikumam! Ikviens, liels un mazs, vecs un jauns, aktīvi piedalās Latvijas simtgadei veltītajos pasākumos! Katrs izvēlas un veic kaut nelielu, bet kādu nozīmīgu darbiņu, rada kaut ko pats savām rokām! Arī mūsu skola ir nolēmusi iesaistīties šo notikumu norisē!
Šogad mūsu skolā mācību gada laikā notiks oriģināls un aizraujošs pasākumu cikls,  kas būs veltīts mūsu valsts Latvijas 100. gadadienai! Jūs jautāsiet: „ Kas tad būs tur tik oriģināls un aizraujošs?” Aizraujoši būs tas, ka sākumā skolas mājaslapas jaunajā sadaļā  ” Latvijai- 100” tiks ievietotas prezentācijas, lai katrs skolēns neklātienē-  gan mājās viens pats vai kopā ar ģimeni, gan klases stundu laikā kopā ar skolotāju vai klasesbiedriem- varētu iepazīties ar nākamā konkursa materiāliem! Pēc tam klātienē skolas aktu zālē tiks organizēts konkurss, uz kuru tiks aicināta komanda 6 cilvēku sastāvā, kura arī aizstāvēs savas klases godu un demonstrēs visplašākās un visdziļākās zināšanas par atbilstošo tēmu!
Mūsu pasākumu un konkursu mērķis ir padziļināt bērnu zināšanas un viņu interesi par savas valsts, novada un pilsētas vēsturi, latviešu tautas kultūru, tās vērtībām,  sekmējot  bērna kā zinošas, izglītotas un inteliģentas personības veidošanos. Galvenie uzdevumi būs pilnīgot skolēnu prasmes un iemaņas iepriekš apgūtās zināšanas pielietot praktiski, atbildot uz konkursa jautājumiem; pilnīgot skolēnu prasmes patstāvīgi meklēt nepieciešamo informāciju; veicināt bērnu sadarbību izglītošanās procesā un ārpus tā. Bet svarīgākais ir, protams, radīt lepnumu par savas valsts sasniegumiem dažādās jomās.

Katrā vecumposmā notiks savs pasākums:

  • Pasākums 1.-4.kl. skolēniem „ Skaista mana tēvu zeme”;
  • Pasākums 5.-6.kl. skolēniem  „ Manas dzimtās zemes stūrītis”;
  • Pasākums 7.-8.kl. skolēniem  „ Zem saules zīmes”;
  • Pasākums 9.-12.kl. skolēniem  „Gudrais no mirkļiem mūžību kaļ”;

Pašiem mazākajiem mūsu skolēniem ( 1.-4.kl.) tiks piedāvāta prezentācija, kurā būs jāparāda savas zināšanas par Latvijas dabu, putniem un dzīvniekiem, par Latvijas kaimiņvalstīm un valsts simboliem!
5.-12.klašu skolēniem tiks piedāvāts darbs, kurš kopā sastāv no 12 dažādām daļām. Katra daļa ir par konkrētu tēmu: 1.daļa -Daugavpils, 2.daļa -Latgale, 3. daļa- Valsts, 4.daļa -Vēsture, 5. daļa -Svētki, 6. daļa –Zīmes, 7. daļa-Folklora, 8. daļa-Valoda, 9. daļa-Literatūra, 10. daļa – Kultūra, 11. daļa- Sports, 12. daļa- Vide.
Katrai daļai ir izvēlēts moto un katrā ir 10 jautājumi. Prezentācijas sadaļas aptver dažādu jomu jautājumus, kuros jāpielieto gan apgūtās zināšanas vēsturē, dabaszinībās, ģeogrāfijā, latviešu valodā, latviešu literatūrā, gan jāparāda sava kopējā erudīcija.
 Mēs ceram, ka mūsu iecere patiks un liksies aizraujoša ikvienam bērnam, neskatoties uz vecumposmu, jo, lai atbildētu uz dažiem jautājumiem, atbildes būs jāpameklē pašiem patstāvīgi internetā, bet, kā visiem zināms, mūsdienās vismīļākā nodarbošanās ir – sērfot internetā!
Vēlam jums apvienot atpūtu un iespēju kļūt zinošākiem, jo kā ir teicis Vilis Plūdonis „Gudrais no mirkļiem mūžību kaļ”!

Materiālu sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja I. Romanovska un direktora vietniece audzināšanas jomā N. Murzjonoka.

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2018.10.29. 20:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs