Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2019.04.02. 14:04

Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklēšana.

30.martā projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros 9.a,9.b,9.c un 10.a klašu skolēniem bija lieliska iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku jeb Gaismas pili, kas ir viens no nozīmīgākajiem 21.gadsimta kultūras projektiem Latvijā – mūsdienīgs un radošs pasaules līmeņa informācijas un kultūras centrs.

Skolēni novērtēja arhitekta Gunāra Birkerta ieceri, matemātisko precizitāti un vērienu šīs bibliotēkas projektēšanā. Bibliotēkas iekštelpas ir skandināviski atturīgas, bet bagātīgi izmantotais koks, daudzās grāmatas, gaismas un ērtie krēsli lasītavās, tomēr veido pavisam mājīgu atmosfēru. Bibliotēkas sniegtie pakalpojumi var kļūt par noderīgu resursu gan studentiem, ikvienā studiju programmā un kursā, gan jebkuram citam iedzīvotājam, neatkarīgi no vecuma un interesēm. Vairāk nekā 4 miljonu vienību lielais krājums aptver visas zinātņu nozares. Tā kodols ir nacionālais krājums – Latvijas un ārzemju izdevumi par Latviju un latviešiem, Latvijā izdotie, kā arī latviešu autoru darbi. Lasītājiem pieejami arī speciālie krājumi – retās grāmatas, rokraksti, Letonikas un Baltijas Centrālās bibliotēkas krājumi, māksla un mūzika, skaņu ieraksti, attēlizdevumi, sīkiespieddarbi un kartes.

     Mūsu skolas audzēkņi devās ceļojumā pa Latvijas Nacionālo bibliotēku un spēlēja orjentēšanās spēli. Viņiem vajadzēja sameklēt ar sarkanu lodziņu atzīmētās vietas, kur atradās atbilde uz spēles jautājumiem. Atbilžu pirmie burti veidoja mīklas atminējumu. Tā skolēnu grupa, kura atrada atbildes uz visiem jautājumiem, saņēma garšīgus našķus pie bibliotēkas darbinieka Klientu apkalpošanas centrā.

Gribam pateikties projektam „Latvijas skolas soma” par doto iespēju apmeklēt bibliotēku un uzzināt kaut ko jaunu.

Informāciju sagatavoja 9.a,9.b.,9.c un 10.a klases audzinātājas.

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2019.04.02. 14:04

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs