Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2019.05.24. 13:05

Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējums

Iniciatīvas „ Latvijas skolas soma” ietvaros visiem Latvijas skolēniem ir dota iespēja apceļot dažādas Latvijas pilsētas, aplūkot arhitektūras un vēstures pieminekļus, kā arī padziļināt savas zināšanas par valstij nozīmīgiem objektiem.

Tā iniciatīvas ietvaros 8.a un 8.b klases audzēkņi apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku , kura atrodas Rīgā, Mūkusalas ielā 3, Pārdaugavā.
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir vispārpieejama universāla zinātniskā bibliotēka, kas dibināta 1919. gada 29. augustā. LNB ir Kultūras ministrijas pārraudzībā esoša nacionālas nozīmes valsts kultūras iestāde. Tās pirmais vadītājs bija ievērojamais bibliotekārs un latviešu zinātniskās bibliogrāfijas pamatlicējs Jānis Misiņš. Pašreizējais bibliotēkas direktors ir Andris Vilks.
Audzēkņi uzzināja arī par to, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas misija ir sekmēt izglītota, informēta un konkurētspējīga indivīda un sabiedrības garīgo un intelektuālo attīstību, veidojot informācijas resursu krātuves, nodrošinot tām kvalitatīvu pieejamību un koordinējot visas valsts bibliotēku sistēmas darbību.
Īpašu interesi izraisīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka, saukta arī par Gaismas pili,  kas atvērta apmeklētājiem 2014. gada 12. jūnijā, oficiāla ēkas atklāšana notika 29. augustā. Bibliotēkas ēku projektējis pasaulē atzītais latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts (ASV) un tā ir viena no nozīmīgākajām kultūras būvēm 21. gadsimtā Latvijā. Gaismas pils un tās infrastruktūra ļauj bibliotēkai ne tikai sniegt pamatpakalpojumus un organizēt savas norises, bet arī nodrošināt platformu visdažādāko sadarbības partneru aktivitātēm un veidot unikālas radošās sinerģijas. Nacionālās bibliotēkas ēka Rīgā kalpo kā Latvijas bibliotēku tehnoloģiskais un informatīvais centrs.

Materiālu sagatavoja 8.a klases audzinātāja I.Romanovska un 8.b klases audzinātāja T.Jarinovska.

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2019.05.24. 13:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs