Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2020.02.27. 11:02

LVM Bioekonomikas skolas 2. kārta – ekspedīcija

 

21.februārī norisinājās LVM Bioekonomikas skolas 2. kārta, kas ir vēl viens solis tuvāk stipendijas iegūšanai 11. klases skolēniem: Olgai Andrijevskai un Antonam Stavcevam.

Pasākuma mērķis bija izsekot visu koka dzīves ciklu, sākot ar sēkliņu līdz pat iegūstamajiem materiāliem un to izmantošanu. Maza sēkliņa izaug par lielu koku, tāpēc ekspedīcija sākās ar kokaudzētavas “Norupe” apmeklējumu, kas atrodas Ogres tuvumā. Tajā notika dažādas izglītojošas aktivitātes jaunaudzēs, kā arī dalībnieki devās pārgājienā mežā. Dalībnieki uzzināja, kā pareizi audzēt kokus, kādiem rādītājiem ir jāpievērš uzmanība un kā tos var iegūt.

Sekojot meža augšanas ciklam, nākamā pietura bija zāģētava. Tur skolēni uzzināja, kā nosaka koka derību noteiktam materiālam, kā tiek izmantots viss koks, lai iegūtu maksimālu labumu no tā, kur nonāk Latvijā izaugušie koki.

Nākamais pieturas punkts bija izstāde “Iepazīsties koks!” Rīgā. Tajā notika kokrūpniecības inovāciju apskate un diskusijas. Skolēni pārbaudīja savas zināšanas, izmantojot Kahoot programmu. Tur norisinājās sarunas un dažādu jautājumu apspriede, kas bija radušies, iepazīstot koka dzīves ciklu.

Svaigs gaiss mežā, izglītojoši stāsti un uzdevumi sagatavoja mūsu dalībniekus 3. LVM Bioekonomikas skolas kārtai – 1 minūtes ilga video veidošanai par tēmu bioekonomika un jaunaudze.

Fotomirkļi no Olgas Andrijevskas un Antona Stavceva

Informāciju sagatavoja: Gunda Pastare

 

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2020.02.27. 11:02

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs