Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2018.10.26. 17:10

Mācību ekskursija uz Skrīveru Saldumiem!

 

Vai Jums bija kādreiz iespēja izmēģināt sevī konfekšu tinēja lomā? Mūsu skolas skolēniem šī iespēja bija piedāvāta un viņi to labprāt izmantoja.

22.oktobrī projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 5. klases skolēni piedalījās mācību ekskursijā “Ražots Latvijā” uz “SIA Skrīveru Saldumi” ražotni. Ekskursijas laikā bērni iepazinās ar skrīveru saldumu tapšanas vēsturi, ar tehnoloģijām, kas tiek izmantotas konfekšu tapšanas laikā, arī par profesijām, kas ir nepieciešami uzņēmumam:

  • konfekšu vārītājs,
  • konfekšu griezējs,
  • Konfekšu tinējs,
  • Konfekšu pakotājs,
  • Noliktavas pārzinis
  • Gids,
  • Tehnologs,
  • Pārdevējs

Uzmanīgi klausoties gidu, noskatoties īsu video par Skrīveru Saldumiem un atbildot uz uzdotiem jautājumiem, bērniem bija iespēja dabūt saldas dāvaniņas konfekšu veidā, kas tapa tieši priekš oktobra Halloween svētkiem. Šīs konfektes pildītas ar ķirbjiem. Tapāt šīs sezonas hits ir gotiņās konfektes ar citrona un ingvera gabaliņiem.

Bet galvenā izklaide bija izmēģināt sevī Gotiņas konfekšu tinēja lomā. Katram skolēnam bija dotas 6 konfektes un piecas no tam skolēni mēģināja tinēt. Pirms tām konfektes varēja pildināt ar sēklām, riekstiem un rozīnēm. Un veltīt savu darbiņu kādai konkrētai personai, uzrakstot tās vārdu uz iepakojuma. Protams, sestā konfekte bija paredzēta sev pašam, līdz ar to katrs skolēns izbaudīja “SIA Skrīveru Saldumu” gardumus.

Informāciju apkopoja pedagogs karjeras konsultants Alīna Ivanova

 

ieguld tava nakotne plans2020    .

Pasākums tiek organizēts Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2018.11.09. 10:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs