Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2020.03.12. 11:03

Mācību seminārs Somijā ERASMUS+ projekta ietvaros

 

Erasmus+ programmas KA1 skolu sektora projekta Nr. 2019-1-LV01-KA101-060321 “Skola attīstībā: kompetents skolotājs – konkurētspējīga skola” ietvaros no 29. februārim līdz 7 martam skolas direktors un 2 skolotājas piedalījās mācību seminārā Somijā.

Erasmus+ mācību seminārs Somijā bija parēdzets skolas direktora un skolas pedagoģiskā un atbalsta personāla profesionālo kompetenču pilnveidei.

Šī semināra saturs ietver arī svarīgas tēmas: mācīšanās procesa organizēšana, inovatīvas pieejas skolas attīstībai, interēšu izglītības darbs, interešu attīstības individualizēta mācīšanās, ietekme uz neviendabīgumu (heterogenitāti) skolā, sociālais darbs skolā, skolas uzraudzība utt.    

Mācību brauciena mērķis –izzināt Somijas skolu izglītības sistēmu, pilnveidot profesionālo kompetenču klāstu un iegūt inovatīvu pieredzi, pārņemot Somijas inovatīvas izglītības koncepcijas un metodisko pieredzi, pilnveidot profesionālo meistarību, paaugstināt personālo izaugsmi.

Semināra uzmanības centrā bija skolu apmeklējumi un diskusijas ar vietējiem skolotājiem, ar skolas administrāciju, arī par skolu uzraudzību. Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi ir tas, ka apmaiņas piedāvājumi starp dažādiem skolotājiem bagātināja zināšanas un piedāvāja iespēju mācīties viens otru pat pāri valstu robežām.

Brauciena laikā semināra vadītāja Anke Michler organizēja pieredzes apmaiņu Somijas skolās, pilsētā Turkū. Projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar Somijas inovatīvo izglītības pedagoģisko koncepciju. Apmeklējot Somijas skolu mācību stundas, piedaloties diskusijās un semināros, pārliecinājāmies, kā skolu vidē strādā pieredzējusi profesionāļu komandas. Pateicoties semināra vadītājas atbalstam, mūsu skolotājiem bija iespēja apmeklēt visdažādākās skolas, t.sk. 2 Turkus pamatskolas, Somijas profesionālo skolu un pārņemt to praktisko pieredzi. Līdzdalība ļāva izsekot, kā Somijas skolu skolotājas un atbalsta personāls darbojas komandā un kā problēmas tiek risinātas skolas procesā.

Semināra dalībnieki īpašu uzmanību pievērsa izglītības iestāžu materiāltehniskajai bāzei, ievēroja augsto skolēnu motivāciju un mērķtiecību mācībās.

Dalība seminārā Somijā sniedza iespēju redzēt inovatīvas pieejas skolas attīstībai un mācības procesa organizēšanai, iegūt pieredzi par Somijas izglītības sistēmu. Semināra laikā iegūtās zināšanas un informācija ietekmēja ieteikumus un jaunas idejas, kas būtu izmantotas pie konkrētiem pārmaiņam skolas darbībā.

Informāciju sagatavoja:

Erasmus+ mācību semināra dalībnieki - Daugavpils 15.vidusskolas direktors A. Gržibovskis, skolotājas Ļubova Raihele un Elvīra Pirogova.

 

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2020.03.18. 21:03

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs