Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Svētdiena, 2018.11.18. 21:11

Mūsu dzimtenei – 100!

Dzimtenes simts gadu jubileju mūsu skolas skolēni nolēma atzīmēt Rīga kopā ar skolotājām I.Vasiļjevu, I.Demidenko, N.Fjodorovu un J.Bogatkeviču.

Agri no rīta ar autobusu devāmies uz mūsu galvaspilsētu. Pa ceļam gidi stāstīja par valsts vēsturi, latviešu tautas varoņdarbiem, par eposu „Lāčplēsis”. Atbraukuši uz Rīgu, devāmies pie Brīvības pieminekļa. Vispirms skolēni nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, noskatījās sardzes maiņu. Cik liels bija bērnu prieks, kad no Daugavpils piezvanīja bērnu radinieki un pastāstīja, ka mūs redzējuši LTV1 un TV3 rīta ziņās! Labā noskaņojumā mēs devāmies uz viduslaiku Vecrīgu. Te mūs pārņēma vēsturiska gaisotne: Trīs Brāļi, Pētera baznīca, Doma baznīca, Lielā un Mazā ģilde, Melngalvju nams. Mācītājs mūs ieaicināja Jēkaba baznīcā, kur mēs sēdējām un klausījāmies garīgo mūziku, un klusi domājām katrs par savu.

Pēc tam, atvadījušies no vēstures, devāmies uz parādi. Mums garām braši aizsoļoja latviešu karavīri un citu valstu karavīri – zviedri, itāļi, amerikāņi, lietuvieši, slovēņi un citi. Spēlēja orķestri, bija ļoti jautri. Tad debesīs parādījās helikopteri ar Latvijas karogu, mēs redzējām jauno Air Baltik lidmašīnu un NATO iznīcinātājus. Krastmalā brauca arī kara tehnika.

Lieliskā svētku noskaņojumā mēs vēl apmeklējam McDonalds restorānu un devāmies mājās.

Apsveicam dzimšanas dienā, Latvija!

Materiālu sagatavoja I.Vasiļjeva.

Bilžu Galerija

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs