Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Svētdiena, 2019.01.27. 21:01

Mūsu skolai 2.vieta Latvijas robotikas čempionātā.

Daugavpils 15.vidusskola ir vadošā skola Daugavpilī Robotikā, ko kārtējo reizi apliecināja arī rezultāti Latvijas čempionāta posmā. 2019. gada 26. janvārī notika Preiļu robotikas čempionāts. Šīs sacensības Latvijas Robotikas čempionātā ir 2.posms no paredzētajiem pieciem.

Robotika ir piemērota, lai bērni radošā veidā apgūtu programmēšanas un konstruēšanas pamatus. Tā ir jauna pieeja mācību procesam. Bērni ne vien iemācās sadarboties, bet tā ir arī lieliska platforma dažādu kompetenču attīstībai. Izpratne par robotiku ir nozīmīga vairākās nozarēs, piemēram, matemātikā, fizikā, valodu zinībās, dabaszinībās, datorikā, mūzikā, bioloģijā, tehnoloģijās. Robotika attīsta dažādas prasmes: algoritmisku un sistemātisku domāšanu, programmēšanu, komunikācijas un prezentācijas prasmes, darbu komandā, iztēli, radošās spējas.

Daugavpils 15. vidusskola īsteno jaunas idejas, pielietojot jaunas tehnoloģijas apmācību metodēm. Mūsu skolā jau vairākus gadus sekmīgi darbojas Robotikas pulciņš.

Šajā posmā mēs ieguvām ļoti labus rezultātus:

LEGO sumo (108 roboti) robots Beetle (Vita Petrova) ieguva 2.vietu.

LEGO līnijsekošana (25 roboti) robots Zirneklis (Vita Petrova) ieguva 6.vietu.

LEGO folkrace (17 roboti) robots Five stars (Margarita Laitāne, Ruslana Kotlova) ieguva 6.vietu.

Mini sumo (54 roboti) robots Kep (Margarita Laitāne), 5.klases skolniece (! viņai tā bija pirmā pieredze) iekļuva finālā starp 12.labākajiem robotiem, bet diemžēl pirmajā cīņā zaudēja.

Paldies visai mūsu skolas komandai (Vitai Petrovai, Artjomam Devjatņikovam, Artjomam Rubaško, Ņikitam Prževosskim, Aigaram Tihonovam, Margaritai Laitānei, Ruslanai Kotlovai, Sergejam Bartaševičam, Nikitam Ivanovam), kas piedalījās Preiļu posmā, kā arī tiem kas palika mājās, bet arī ieguldīja savu darbu mūsu skolas Robotikas pulciņa panākumos.

Informāciju apkopoja D.Marcinkevičs un V.Vanaģelis.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs