Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2021.04.13. 20:04

Mūsu skolas komanda "FIZMIX Eksperiments" finālā!

"FIZMIX Eksperiments" "FIZMIX Eksperiments"

Šī gada 12. aprīlī tiešsaistes vidē norisinājās AS "Latvenergo" rīkotā 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfināla kārta, kurā par iekļūšanu finālā cīnījās 300 skolēni no 60 komandām. Finālā iekļuva 6 labākās komandas no katra reģiona, kā arī 1 komanda, kas neatkarīgi no pārstāvētā reģiona ieguvusi visvairāk punktu.

 

AS “Latvenergo” skolēnu erudīcijas konkursu ”FIZMIX Eksperiments” rīko vairāk nekā 25 gadus pēc kārtas. Konkursa galvenais mērķis ir raisīt interesi par eksaktajām zinātnēm, izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Konkursa laikā jaunieši padziļināti apgūst fiziku, meklējot teorijas praktisko pielietojumu. Dalībnieki risina dažādus uzdevumus, ko sagatavojuši eksperti, kā arī sabiedrībā zināmi un talantīgi cilvēki. Pēc vairāku mēnešu aktīvas dalības "FIZMIX Eksperimentā" un fizikas apgūšanas, konkursa noslēgumā jaunieši jāspēj atrisināt dažādus uzdevumus.

Sacensība risinās visas Latvijas mērogā – konkursā sacenšas komandas no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas. Konkursa atlases kārta notiek neklātienē, kur mājaslapā skolēni risina 28 ekspertu sagatavotus dažādas grūtības pakāpes uzdevumus. Pēc atlases kārtas norisinās pusfināls, kurā neklātienē piedalās 10 erudītākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā pulcējot 60 komandas. Finālā iekļūst un par vērtīgām balvām cīnās - katra reģiona un Rīgas pilsētas zinošākās komandas, kā arī vēl 1 komanda, kura fināla kopvērtējumā neatkarīgi no pārstāvētā reģiona ieguvusi visvairāk punktu.

Mums ir prieks paziņot, ka pusfinālā no Daugavpils pilsētas piedalījās 4 komandas, no kurām divas pārstāvēja mūsu Daugavpils 15.vidusskolu!

Mūsu skolas komandu sastāvs:

9.klašu komanda "220V": Jeļena Ambrosova, Romans Kondratjevs, Vasilijs Lukašonoks, Alīna Petkeviča, Ņikita Trošičevs

8.klašu komanda “Ņūtonieši": Evelina Kostjuka, Lidija Lavrinoviča, Jekaterina Simanoviča, Artjoms Tamanis, Valērija Vansoviča.

Sīvā konkurencē, pildot noteiktos uzdevumus un veicot nepieciešamos eksperimentus, mūsu skolas komanda "220V" iekļuva finālā!

Apsveicam abas mūsu komandas ar panākumiem! Mēs ļoti lepojamies ar mūsu skolas audzēkņu sasniegumiem!

Turēsim īkšķus un novēlēsim komandai "220V" panākumus finālā, kurš norisināsies 22. aprīlī, kurā 7 komandas sacentīsies par vērtīgām balvām un Latvijas erudītākās komandas titulu.

Informāciju apkopoja Vilnis Vanaģelis

 

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2021.04.13. 20:04

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs