Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2015.11.25. 14:11

Mūsu skolas skolēni laureātu vidū rakstnieces A.Liepas radošo darbu konkursā

Š.g. 20.novembrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā pulcējās rakstnieces Anitas Liepas radošo darbu konkursa noslēguma dalībnieki. Konkursa mērķis un uzdevumi bija veicināt skolēnu interesi par rakstnieces A.Liepas personību un viņas literāro mantojumu, sekmēt piederības sajūtu savai pilsētai, attīstīt skolēnu radošā darba iemaņas.

Skolotāju aicinājumam piedalīties šajā konkursā atsaucās 10.a klases skolnieks Arkādijs Nikolajevs un 12.a klases skolniece Diāna Druse. Mūsu skolēni radošajos darbos pauda savas pārdomas par savas pilsētas „noklusētajām lapaspusēm”.
Darbus vērtēja Daugavpils Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājas un Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” vadītāja Anna Pakere. Konkursam bija iesūtīti 9 darbi: 3 darbi pamatskolas un 6 darbi vidusskolas grupā.
Noslēguma pasākumā ieskatu Anitas Liepas radošajā darbībā un Latgales Centrālās bibliotēkas virtuālajā izstādē „Rakstniece Anita Liepa” sniedza Periodikas lasītavas nodaļas vadītāja Skaidrīte Daukšte, piedāvājot iespēju konkursa dalībniekiem publicēt savus darbus virtuālajā izstādē atsevišķā sadaļā.

Lai iepazīstinātu klātesošos ar saviem radošajiem darbiem, dalībnieki tika aicināti nolasīt visveiksmīgāko fragmentu. Diāna, prezentējot savu radošo darbu, lielāku uzmanību pievērsa mūsu pilsētas problēmām, par kurām ne vienmēr vēlamies runāt un izliekamies neredzam. turpretī Arkādijs savās dienasgrāmatas lappusēs atklāja gan iepazīšanos ar rakstnieci A.Liepu, gan smeldzīgo stāstu par zirgu Romku, gan gleznotāju Kārli Mudeli.
Šajā radošo darbu konkursā Diāna ieguva 2.vietu (skolotājs konsultants latviešu valodas un literatūras skolotāja S.Lukaševiča), bet Arkādijs ieguva ne tikai 1.vietu vidusskolas grupā, bet arī Bērnu bibliotēkas „Zīlīte” simpātiju balvu (skolotājs konsultants latviešu valodas un literatūras skolotāja I.Bohāne).

Sveicam mūsu skolēnus un sakām lielu paldies par viņu atsaucību un radošajām domām!

Informāciju apkopoja latviešu valodas skolotāja I. Bohāne

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs