Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2019.12.06. 15:12

MATEMĀTIKAS, FIZIKAS UN INFORMATIKAS NEDĒĻA

 

Šī gada novembra pēdējā nedēļā (25.11.-29.11) Daugavpils 15. vidusskolā bija novadīta matemātikas, fizikas un informātikas nedēļa. Mēs, matemātikas skolotāji D.Vertašonoka, L.Gladeviča, L.Petrovska un I. Simanoviča sagatavojām un novadījām matemātikas pēcpusdienas 5.-6. klases skolēniem un 11. a klases skolēniem, un atsaucība, kā jau ierasts, bija liela.

Strādājot skolā un analizējot mācību darbu rezultātus, esam secinājuši, ka spēlei ir attīstoša darbība, viņa ļauj skolēniem sadarboties spēles laikā, skolēni aktīvi iesaistās darbībā, kura kļūst produktīvāka.

Spēles gaitā ir nepieciešama drosme, pacietība, attapība, uzmanība un veiklība. Ir iespēja demonstrēt arī sava rakstura dotības.

Intelekts ir spēja labi spriest, labi saprast un labi domāt.

Kā norises vieta 5.-6. klasēm bija izvēlēta skolas aktu zāle. Šāda izvēle bija saistīta ar to, ka bija nepieciešama liela telpa. Pasākumā piedalījās piecas komandas. Katra komanda sastāvēja no astoņiem dalībniekiem. Komandām bija jāizvirza arī savs kapteinis, kurš bija atbildīgs par savu komandu. Dalībniekus vērtēja žūrija. Starp trim sestajām klasēm labākā bija 6. a klases komanda, starp divām piektām klasēm labāka bija 5. a komanda.

Dotajā spēlē bija sakopti visdažādākie uzdevumi, kas ne vien izklaidēja, bet arī izglītoja, paaugstināja inteliģences līmeni, kuru skolēni var attīstīt katru dienu. Spēlē bija uzdevumi, kuri atgādināja jau par iegaumētiem faktiem, un arī tādi, kas raisīja un attīstīja loģiskās spriešanas spējas.

11.a klases skolēni aizraujoši risināja uzdevumus, kuri bija nejaušai izvēlei spēlei „Jūras kauja”

Visus uzdevumus skolēni veica komandās. Katru komandu atbalstīja savi līdzjutēji. Spēles gaitā bija noskaidroti „ gudrākie” – „mazas pūces”

Spēles gaitā skolēni uzzināja daudz jaunu un interesantu faktu, kas ikdienas dzīvē varbūt paslīdējis garām nepamanīts. Skolēni vēlreiz pārbaudīja savas zināšanas un prasmes matemātikā. Pasākums noritēja sadarbības un draudzības atmosfērā, kas iedrošināja arī tos skolēnus, kam matemātikas apgūšana sagādā grūtības.

Gandrīz viss, ko mēs darām, ir saistīts ar matemātiku. Mums ir jāskaita, jāmēra dažādi objekti, jāparedz dažādi notikumi, jāveido dažādu procesu modeļi un jārisina visu veidu problēmas – visu to vislabāk var veikt, ja izmanto matemātiku.  

27.novembrī matemātikas, fizikas un informātikas nedeļās ietvaros notika “Datorzinātnieku cīņa”. Savā starpā cīnījās 7. klašu skolēni. Katru klasi pārstāvēja septiņi skolēni. Datorzinātnieku cīņas dalībniekiem bija jāizpilda dažādi nestandarta uzdevumi:  desmit  minūšu laikā izjaukt datoru,  nosaucot katru datora detaļu, saskaitīt taustiņus tastatūrā, sadalīt lapu 4 vienādās daļās, izmantojot lineāla un šķēru vietā brīvpiekļuves atmiņu,  izmantojot klasesbiedru norādes, salikt un savienot datoru aizsietām acīm. Skolēni ar lielu interesi iesaistījās datorzinātnieku cīņā un stunda pagāja nemanāmi, aizrautīgi  un jautri.

Rakstu sagatavoja: matemātikas skolotāja Ināra Simanoviča

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2019.12.06. 16:12

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs