Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2015.04.02. 14:04

Multilingvāls tulkojums kā Īsts brīnums

2015.gada februārī-martā Baltijas Starptautiskās akadēmija programmas „Rakstveida un mutvārdu tulkošana” ietvaros piedāvāja Latvijas skolēniem iespēju piedalīties radošo rakstu darbu konkursā.

Konkurss norisinājās divās nominācijās: Multilingvāls tulkojums un Radošie rakstu darbi svešvalodā. Polina Gribova (6.b), Ņikita Mališevs (7.a), Jūlija Kasecka un Marina Sohņenko(abas-10.a) un Aleksejs Jakubovskis (11.a) no mūsu skolas apgūst angļu valodu ar padziļinātu interesi,tāpēc arī nolēma piedalīties un pārbaudīt savas spējas.

Ņikita Mališevs, Marina Sohņenko  un Aleksejs Jakubovskis sev izvēlējās tulkošanas nomināciju, kur tika piedāvātas divas anekdotes angļu valodā, un abi teksti bija jāiztulko gan dzimtajā valodā, gan arī latviešu valodā.

Savukārt, Polina Gribova un Jūlija Kasecka apņēmās uzrakstīt radošo darbu par tēmu Īsts brīnums. Meitenes rakstīja par savu sastapšanos ar neaizmirstamo un dalījās savās pārdomās,  ko nozīmē īsts brīnums mūsdienās.

Konkursa rezultāti tika paziņoti 31.martā konkursa noslēguma pasākumā Rīgā, kuru Marina Sohņenko arī apmeklēja. Viņa atveda  konkursa dalībniekiem sertifikātus par piedalīšanos, bet Jūlijai Kaseckai- par iegūto 3.vietu!

Raksta Marina Sohņenko, 10.a kl.skolniece:
31.martā Rīgā es piedalījos apbalvošanas ceremonijā par sekmīgu piedalīšanos konkursā daudzvalodu tulkojumā un oriģinālu eseju rakstīšanā, kas notika Baltijas starptautiskās akadēmijas ēkā. Akadēmijas pārstāvji, konkrēti lingvistiskās fakultātes skolotāji un otrā kursa studenti, stāstīja mums par mūsu kļūdām un labākajiem darbiem, par to, kā vajag rīkoties ar svešu valodu un domāt par to, ko un kā tu runā. Saruna bija ļoti interesanta un noderīga, un visi dalībnieki, neskatoties uz rezultātiem, saņēma sertifikātus.

No visas sirds apsveicam mūsu Jūliju un lepojamies ar viņu! Viņas darbs tagad tiks publicēts krājumā, kurā tiks iekļauti 2014., 2015. un 2016. gada radošo darbu konkursa uzvarētāju darbi.

Sakām paldies arī Polinai, Ņikitam, Marinai un Aleksejam par labi un godprātīgi padarītu darbu, kā arī viņu angļu valodas skolotājām, kas viņus konsultēja-Valentīnai Lukinai, Natālijai Matovnikovai un Ludmilai Iļiško! Arī jāsaka pateicības vārdi latviešu valodas skolotājām Svetlanai Avreicevičai un Ilonai Bohānei par atbalstu skolēniem tulkošanā.

Materiālu apkopoja angļu valodas MK skolotājas

Lapa aktualizēta Otrdiena, 2015.04.07. 10:04

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs