Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2018.11.06. 15:11

Mums jāturpina dzīvot arī nākamajā simtgadē!

2018.gada 18. novembrī mēs svinēsim Latvijas valsts simtgadi, un, to sagaidot, 1.a klases audzēkņi aktīvi iesaistās dažādās aktivitātēs.

Svinību programma 1.a klasē sākās ar apsveikuma rakstīšanu savai valstij. Pirmās klases skolēni rakstīja savus vēlējumus uz īpašām atklātnēm, kuras pēc tam būs novietotas kā lapas svētku kokā.
2.novembrī svinību programmas ietvaros Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes pārstāvji tikās ar 1.a klases skolēniem. Valsts robežsardze apsargā robežas. Galvenais robežsargu uzdevums ir nepieļaut nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu un novērst nelegālo migrāciju.

Nav noslēpums, ka lieliski palīgi robežsardzes darbā ir suņi. Pie mums ciemos bija inspektori- kinologi kopā ar saviem četrkājainajiem palīgiem- dienesta suņiem. Šo četru neparasto ciemiņu paklausība un gudrība skolēnos izraisīja īpašu sajūsmu, suņi sniedza lieliskus paraugdemonstrējumus, precīzi un ātri, izpildot sava saimnieka pavēles, kā arī aizturot viltus “ robežpārkāpēju”. Bērni uzzināja, ka suņi arī tiek iesaistīti mežā apmaldījušos cilvēku meklēšanā.

Skolēni uzzināja daudz jauna un interesanta par cilvēkiem, kas jebkuros laika apstākļos 24 stundas diennaktī sargā mūsu valsts robežas. Viņi ir komunikabli, gatavi jebkādiem neparedzētiem notikumiem, prot strādāt komandā, atrod kopīgu valodu ar bērniem, dzīvniekiem un dabu, kā arī ievēro un ciena tradīcijas.

Taču visaizraujošākā tikšanās daļa notika skolas stadionā, kur četrkājainie robežsargi demonstrēja ne tikai savas prasmes, uzticību un pakļaušanos kinologam, bet arī ļāva sevi noglaudīt un samīļot.

Paldies LR robežsargiem un M. Maksimovas tēvam   par interesantu un izglītojošu tikšanos!

Informāciju  sagatavoja 1.a klases audzinātāja T. Klycheva.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs