Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2015.02.03. 14:02

Nanotehnoloģijas šodien, mūsu ikdienā un nākotnē!

Kā zināms, zinātnieki visā pasaulē ik dienu aktīvi jo aktīvi strādā pie visdažādākajiem projektiem un idejām. Ik dienu arī tiek publicēti simtiem atklājumu un pētījumu, un kaut kas no visa šī smagā zinātnieku darba ar laiku nonāk arī mūsu ikdienā.

Vai jūs esat kādreiz dzirdējuši tādu vārdus kā “nanodaļiņas” vai “nanotehnoloģijas”? Izklausās kaut kas ļoti zinātnisks un netverams, taču, lūk, šīs te nanotehnoloģijas mūsu ikdienā iesoļo ļoti strauji. Piemēram, kāds pēc skata tīram ūdenim līdzīgs šķidrums spēj pasargāt stiklu no ūdens aizsvīšanas un netīrumiem. Kā tas ir iespējams, un kas vispār ir tās nanodaļiņas un nanotehnoloģijas?”

28. janvārī mūsu skolas 10.–12. klašu skolēniem bija neparasta fizikas stunda. Šo stundu vadīja Daugavpils Universitātes pasniedzējs Edmunds Tamanis, kurš pats nodarbojas ar nanotehnoloģiju pētījumiem. Bija interesanti paklausīties, kā pats pētnieks stāstīja par sasniegumiem šai jomā un mēģināt izprast, ko nozīmē nanodaļiņas. Daudzi skolēni bija pārsteigti uzzinot, ka dabā eksistē daudz dažādu nanostruktūru. E. Tamanis skolēniem demonstrēja nanomateriālus, kuri ir izveidoti gan mūsu, gan Latvijas Universitātes laboratorijās. Ikvienam skolēnam ir iespēja – mūsu Daugavpils Universitātē var iegūt ne tikai augstāko izglītību, bet arī iepazīt mūsdienu zinātnes sasniegumus. Izvēle ir jūsu rokās!

Informāciju sagtavoja fizikas skolotāja Olga Babiško

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs