Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2016.03.22. 10:03

Noslēgusies X Latgales novada latviešu valodas un literatūras olimpiāde 10.klašu skolēniem

Skolēnu pavasara brīvdienās, 18.martā, jau desmito reizi Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada latviešu valodas un literatūras olimpiāde 10.klašu skolēniem.

Šogad šajā olimpiādē piedalījās 45 skolēni no 26 Latgales novada skolām, pārstāvot Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada, Rēzeknes, Dagdas, Viesītes, Jēkabpils, Riebiņu, Ludzas, Viļānu, Krāslavas, Ezernieku, Ciblas, Rudzātu, Viļakas, Aglonas, Ilūkstes, Preiļu skolas. Arī mūsu skola pirmo reizi sadūšojās piedalīties šajā olimpiādē, kur skolas godu pārstāvēja 10.klases skolnieks Arkādijs Nikolajevs.

Šī gada olimpiādes tēma bija „Literatūra – viens no mākslas veidiem”, bet olimpiādes mērķis – rosināt 10.klašu skolēnu interesi par latviešu valodu un literatūru, kā arī attīstīt skolēnu radošās spējas. Ieskatoties skolēnu darbos un parādītajos rezultātos, var secināt, ka nemaz tik viegli gan vis neveicās, jo olimpiādē bija iekļauti uzdevumi valodā (leksikas, frazeoloģijas, gramatikas, stilistikas, sociokultūras aspekts), fragmentu analīze literatūras un valodas aspektā, kā arī vajadzēja prast izteikt un pamatot viedokli (70–90 vārdi) un uzrakstīt radošo darbu (200 vārdi).
Godalgotās vietas olimpiādē ieguva 16 skolēni. Šo skolēnu vidū ir arī mūsu skolas Arkādijs Nikolajevs (skolotājs konsultants latviešu valodas un literatūras skolotāja Ilona Bohāne), kurš, saņemot 62 punktus no 91, ieguva godpilno 3.vietu!

Kopējo olimpiādes rezultātu tabulu var aplūkot Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes mājaslapā – www.izglitiba.daugavpils.lv sadaļā – metodiskais darbs.

Paldies Arkādijam par atsaucību, apņemšanos un ieguldīto darbu, gatavojoties olimpiādei! Mēs ar tevi patiesi lepojamies!!! Lai tev izturība, optimisms un produktīvs darbs arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja:Latviešu valodas un literatūras skolotāja I.Bohāne

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs