Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2020.05.25. 11:05

Olimpiādes “Tik vai… Cik” uzvarētāji

2020.gada februārī 15. vidusskolā notika matemātikas olimpiāde 3. un 4. klašu skolēniem. Mēs cerējām, ka 3. klašu uzvarētāji piedalīsies pilsētas olimpiādē un 4. klašu uzvarētāji - reģionālajā olimpiādē. Diemžēl, COVID-19 pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu dēļ vairākums pasākumi tika vai nu atcelti vai pārcelti. Bet tomēr 4.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties olimpiādē „ Tik vai… Cik? ” attālināti. Septiņi skolēni ieguva tiesības pārstāvēt mūsu skolu olimpiādē.

Olimpiāde “Tik vai… Cik?” ir matemātikas sacensība 4. klašu skolēniem. Olimpiādes mērķis ir veicināt skolēnu interesi par matemātiku, attīstīt matemātisko un loģisko domāšanu, kā arī radošumu un iemaņas nestandarta uzdevumu risināšanā.

Ideja par olimpiādi radās sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem. Šauļu universitāte katru gadu rīko matemātikas olimpiādi 4. - 5. klašu skolēniem 3 kārtās – skolas, rajona un valsts. 2004. gada ziemā viņi izteica piedāvājumu šajā olimpiādē piedalīties arī citām valstīm. Tā 2004. gada maijā dažas Latvijas skolas rīkoja šādu olimpiādi. Toreiz skolēniem risināšanai tika piedāvāti Lietuvas valsts olimpiādes uzdevumi. Ar 2004./05. m. g. olimpiāde “Tik vai… Cik” tika ieviesta Latvijā jau kā tradicionāls ikgadējs pasākums jaunāko klašu skolēniem, kurā pirmajās trīs kārtās tiek piedāvāti LU A.Liepas NMS sastādīti uzdevumi, bet 4. kārtu rīko vienlaicīgi ar Lietuvas valsts olimpiādi, un uzdevumu komplektu šai kārtai veido kopā ar Lietuvas (un varbūt vēl citu valstu) kolēģiem.

LU A. Liepas NMS apkopo pirmo trīs kārtu rezultātus un izvirza dalībniekus 4. kārtai, ņemot vērā visās trīs kārtās kopā iegūto punktu summu.

Šogad, 9. maijā attālināti norisinājās olimpiādes “Tik vai… Cik” 4. kārta, kurā Daugavpils 15.vidusskolu pārstāvēja tikai četri (bet varēja pārstāvēt septiņi) sākumskolas skolēni no ceturtajām klasēm. Dalībnieki, kas ceturtajā kārtā uzrādījuši labākos rezultātus abu valstu kopvērtējumā, saņems diplomus un dāvanas septembrī.

Šajā mācību gadā matemātikas olimpiādē „ Tik vai… Cik” ar saviem rezultātiem mūs iepriecināja Iļja Raščevskis (4.a ) - 2. vieta kopvērtējumā, Milana Macko (4.b) - 2. vieta 4. kārtā un 3. vieta kopvērtējumā un Ksenija Šovcova (4. b) atzinība - kopvērtējumā.

Malači! Lai veiksme uzsmaida mūsu skolēniem 2020./2021.m. gadā! Tā turpināt! Paldies vecākiem par atbildīgu savu pienākumu pildīšanu un jauku, zinātkāru, apzinīgu bērnu audzināšanu! Īpašs prieks un liels paldies par darbu skolotājiem.

Informāciju apkopoja sākumskolas skolotāju MK vadītāja Regīna Kirsanova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs