Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Pirmdiena, 2021.10.18. 15:10

Pēc pirmās peldētapmācības nodarbības

 

Jau daudzus gadus skolēni, kuri mācās otrajā klasē, apmeklē baseinu un mācās peldēt. Tas notiek arī šajā mācību gadā. Skolēni ar nepacietību gaida šo brīdi – tas taču ir tik interesanti!

 

Šogad nodarbības notiek Daugavpils 16.vidusskolas peldbaseinā. Tās vada sertificēta peldēšanas trenere. Katrai peldēšanas grupai ir viena, 40 minūtes ilga nodarbība nedēļā.

Mūsu bērnus uz baseinu ved autobuss, brauciens ir ērts un ātrs. Baseina darbinieki palīdz skolēniem pārģērbties, nomazgāties dušā, sakārtot mantas, izžāvēt matus. Mācību gada beigās skolēni, kuri ir apmeklējuši nodarbības, nebaidās no ūdens, prot peldēt pat zem ūdens.

2 klases skolnieks: “Es apmeklēju baseinu tāpēc, ka man patīk peldēt. Pēc baseina apmeklējuma manī rodas spēks. Es gribu iemācīties ļoti labi peldēt.”

2 klases skolniece: “Man patīk apmeklēt baseinu. Es peldēt nepratu, bet man nav bail un gaidu nākošo nodarbību ar nepacietību. Žēl, ka priekšā ir brīvlaiks un nākamā apmācības stunda jāgaida 2 nedēļas.”

7-9 gadi ir vēlamais vecuma posms, kad jāuzsāk peldēšanas apgūšana. Peldēšana ne tikai uzlabo bērna fizisko un psiholoģisko stāvokli, bet arī vispusīgi attīsta un norūda, uzlabojoties termoregulācijas mehānismam, paaugstinoties imūnsistēmai. Ūdenī samazinās ķermeņa statiskā slodze. Samazinās slodze uz bērna mugurkaulu, kurš vēl nav pilnīgi nostiprināts. Ūdenī bērna ķermenis pareizi formējas, veidojas laba stāja. Aktīva kāju kustība ūdenī novērš plakanās pēdas veidošanos. Bērni iemācās droši un aktīvi justies ūdens vidē.
Sistemātiska  peldēšana  dod iespēju pilnveidoties asinsrites sistēmas orgāniem un elpošanas sistēmai. Uzlabojas sirdsdarbība, krūšu kurvja kustība. Palielinās plaušu apjoms.
Peldētapmācības nodarbībās gūtās iemaņas  neizzūd un saglabājas visu turpmāko dzīvi.

Informāciju sagatavoja Jeļena Tereščenkova.

 

 

Lapa aktualizēta Pirmdiena, 2021.10.18. 15:10

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs