Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2014.05.14. 10:05

Pēdējais zvans

 

Zvans pirmklasnieku rokās ieskandinās gan mācību stundu beigas, gan pārbaudījumu sākumu.

Eksāmeni un pēdējās skolas dienas pienāk nemanot, vai mēs to vēlamies vai nē. Un sajūtas ir visai dīvainas – no vienas puses, divpadsmito klašu skolēniem veseli divpadsmit gadi jau skolas solā ir sēdēti un pārmaiņas gribas, bet no otras puses, šajā solā tomēr bija tik ērti un labi un patiesībā ne par ko daudz nebija jāuztraucas. Šis laiks ir diezgan stresains, jo eksāmeni ir jākārto viens pēc otra, taču tam visam klāt ir arī liela daļa nostaļģijas – pēdējā stunda vienā, tad otrā kabinetā. Viss. Nākamreiz jau mēs tiksimies visi kopā kādā salidojumā, kurā atcerēsies ne jau to, cik daudz labas atzīmes nopelnījāt, bet gan to, cik daudz piedzīvojumu kopā bija.

Devīto klašu skolēniem – visi šie deviņi gadi, kas ir pavadīti skolā, ir bijuši satraukuma pilni. Tas ir tā, it kā tu katru gadu atvērtu vienas no daudzajām durvīm, kas skolas gados un dzīvē vēl priekšā. Pamatskolas gadus atcerieties ar smaidu, jo visos šajos gados ir daudz kas noticis. Ir darītas blēņas, ir bijis gan jautri, gan skumji, un to visu, kas ir noticis, nemaz nav iespējams aizmirst. Šogad tiks aizvērtas durvis vienam noietam ceļam un tiks atvērtas ceļam, kas vēl priekšā! Skola atvērs durvis vidusskolas posmam.

Pēdējais zvans – tas ir arī atskaites punkts. Līdz šim Jūs esat cītīgi mācījušies, un pašlaik ir brīdis, kad sākas pārbaudījumi. No savas pieredzes varu teikt, ka pamatskolas eksāmeni dzīvē ir vissatraucošākie, jo tie ir pirmie. Vidusskolas eksāmeni – grūtākie, bet augstskolas eksāmeni – vieglāki, jo cilvēks pie visa pierod.
Gribētos vēlēt, lai eksāmenos gan pamatskolas, gan vidusskolas beidzējiem veicas, lai mēs smaidīgi un priecīgi satraukti varam tikties izlaidumā.

Daugavpils 15. vidusskolas direktors Anatolijs Gržibovskis

 

Lapa aktualizēta Trešdiena, 2014.05.14. 14:05

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs