Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Otrdiena, 2017.02.28. 22:02

Panākumi starptautiskajā radošo darbu konkursā

Eiropas Valodu diena ir Eiropas Padomes iniciatīva, un kopš 2001. gada tā tiek svinēta 26. septembrī. Par godu šai dienai Eiropā tiek organizēts daudz dažādu pasākumu.

Svinot valodas svētkus, 2016. gada 26. septembrī Latviešu valodas aģentūra izsludināja divus radošos konkursus. Ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa tēma bija „Labi vārdi sirdi silda”. LVA tika iesniegti 418 radošie darbi  – zīmējumi, kolāžas, esejas, pārspriedumi, dzejoļi, stāsti un pat dziesmas.  Savukārt tie, kuri aizrautīgi vēro valodas zīmes apkārtējā vidē, jau otro gadu var piedalīties fotogrāfiju un stāstu konkursā „Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu”.
Darbi saņemti ne tikai no dažādu Latvijas novadu skolām, bet arī no Ņūdžersijas, Bostonas, Briseles, Vašingtonas, Bergenas, Mineapolisas, Strasbūras un Frankfurtes pie Mainas.

2017. gada 21. februārī plkst. 10.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika uzvarētāju apbalvošana.  Mūsu skolas 4.a.klases skolnieks Artjoms Tamanis piedalījās šajā pasākumā.  Mēs varam būt lepni, jo zīmējumu grupā atzinību ieguva tieši viņš!

Dodoties mājup viņš labprāt dalījās ar saviem iespaidiem:
”21. februārī  es biju uzaicināts uz Dzimtās valodas dienas pasākumu, ko organizēja Latviešu valodas aģentūra. Pasākums notika Gaismas pilī. Tika apbalvoti konkursa “Labi vārdi sirdi silda” laureāti, tai skaitā arī es. Es saņēmu atzinību, bet manuprāt, tas ir labs rezultāts, jo konkursā tika iesniegti 418 darbi: zīmējumi, fotogrāfijas, esejas, dzejoļi, stāsti un pētnieciski darbi.
Pasākumā piedalījās izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Mūs izklaidēja ar savu dziedāšanu Antra Stafecka Ulda Marhilēviča komponējumā. Pēc tam notika ekskursija pa Nacionālo bibliotēku. Tā ir ļoti skaista, moderna un mūsdienīga. Man ļoti patika. Es  gan uz turieni nāktu katru dienu”.

Paldies mūsu skolas skolēniem par vēlmi piedalīties konkursā. Paldies vecākiem par atbalstu!

Informāciju sagatavoja sākumskolas skolotāju MK vadītāja Regīna Kirsanova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs