Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Trešdiena, 2014.04.23. 12:04

Par grozījumiem Krimināllikumā

Kvalitātes dienests vērš uzmanību, ka 09.04.2014. stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz atbildību par jaunu psihoaktīvo vielu un to saturošu izstrādājumu, izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā, vai realizēšanu.

Šā likuma 248.1. pants noteic, ka jaunu psihoaktīvu vielu vai to saturoša izstrādājuma, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana vai pārsūtīšana realizācijas nolūkā vai realizēšana ir noziedzīgs nodarījums, par kuru izdarītājs var tikt sodīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem. Taču, ja minētās darbības ir izraisījušas smagas sekas, izdarītājs var tikt sodīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.
Pieņemtie grozījumi, tiek vērsti pret personām, kuras pārdod jaunās psihoaktīvās vielas, kas pazīstamas arī kā ,,legālās narkotikas" vai ,,spice", kā arī personām, kuras, peļņas gūšanas nolūkā, izgatavo šīs vielas, iegādājas (tostarp - ārzemju internetveikalos), pārsūta vai pārvadā.
Jēdziens "psihoaktīvo vielu realizācija” ietver ne vien to tirdzniecību (pārdošanu), bet arī citus vielu izplatīšanas veidus, neatkarīgi no tā, vai pretī saņemts kāds labums, vai tas notiek bez atlīdzības. Krimināli sodāma aizliegto psihoaktīvo vielu realizācija var notikt, piemēram, ,,uzcienājot" citu personu, apmainot to pret kādu mantu, uzdāvinot nododot to kā samaksu par parādu un citos līdzīgos veidos. Persona var tikt saukta pie kriminālatbildības neatkarīgi no
realizēto vielu daudzuma, tai skaitā, ja tas izdarīts arī pavisam nelielos apmēros. Pie atbildības var tikt sauktas ne tikai personas, kuras aktīvi iesaistītas psihoaktīvu vielu izplatīšanas biznesā, bet arī jaunieši, kuri savā starpā dalās ar šīm kaitīgām vielām.

Saudzēsim mūsu bērnus, arī no pašu nezināšanas izraisītām sekām!

Daugavpils 15. vidusskolas direktors Anatolijs Gržibovskis

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs