Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2013.11.21. 18:11

Par paveikto pilsonības dienu laikā

 

18.novembris ir Latvijas Republikas Neatkarības diena. 1918.gadā tagadējā Nacionālā teātra telpās Tautas padome proklamēja neatkarīgu Latvijas valsti. Ik gadus šajā dienā notiek plaši svīnību pasākumi.

Visu gadu mēs gatavojāmies valsts dzimšanas dienai, piedalījāmies dažādos pilsētas un skolas pasākumos, konkursos, bet šajās dienās skola strādāja īpaši aktīvi un atbildīgi. Pasākumi, veltīti Latvijas Republikas 95. gadadienai, notika jau novembra sākumā. Darba plāns bija dažādām aktivitātēm piesātināts.
Skolā sekmīgi tika novadīts pasākums skolotājiem „Ar valodu pa Latviju”, atklātie pieredzes apmaiņas semināri pilsētas skolu pedagogiem „Patriotiskā audzināšana sākumskolā” (sākumskolas MK) un „Rokas darba nebijās” (mājturības skolotāja I.Marcinkeviča).
Visus apvienoja un iedvesmoja Skolēnu Parlamenta akcija skolas pagalmā „Caur novembra miglu aust sarkanbalts rīts".
Skola piedalījās talkā (6.-11.kl.), lāpu gājienā (10.kl.), piemiņas brīdī Lāčplēša dienā (12.kl.), lentīšu locīšanas akcijā (5.ckl.), BJC organizētajos pasākumos, apmeklēja izstādi „Eiro – mūsu valūta” KSP (5.-12.kl.), BJC, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pilsētas skolām organizētajos pasākumos:

  • „Mūsu personības un slavenības (8.b kl., solotāja N.Postojeva) – I vieta;
  • „Ceļā uz pilsonību” (9.a kl., skolotāja N.Grigorjeva) – VI vieta;
  • „Mana taka” (4.a kl., skolotāja J.Karņilova) – pateicība.

Nozīmīgākais notikums bija mūsu skolēnu piedalīšanās konkursā „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā” un tikšanās ar Latvijas prezidentu. Te jāmin 9.b klases skolniece J.Rimša (skolnieci sagatavoja skolotāja S. Beketova, skolotāja-konsultānte S.Avreiceviča) un 11. a kl. skolēni  A.Ignatjevs, J.Smirnova,   V.Ribakovs (skolēnus sagatavoja 11.a klases audzinātaja R.Peredņa, skolotājas-konsultantes S.Lukaševiča un I.Bohāne).
Mūsu skolas 3.–12. kl. skolēni 18. novembrī brauca ekskursijā uz Rīgu. Šī ekskursija Latvijas dzimšanas dienā (jau ceturtā) ir kļuvusi par tradīciju, to organizēja skolotājas N. Fjodorova, I. Vasiļjeva, I. Demidenko.
Sekmīgi noritēja arī vēstures un latviešu valodas nedēļas pasākumi, svinīgie pasākumi 1.–12.klasēm „Ar mīļo dzimteni sirdī”, kuros piedalījās skolas koris, leļļu un teātra pulciņi, kā arī mūsu viesi – mūzikas vidusskolas skolēni (vadītāja E.Bambāne), sporta svētki zēniem „Spēks, ko dzimtā puse dot” ar DU studentu piedalīšanos.
Savukārt 2.–9.kl skolēni noformēja izstādi „Dzimtenes pieskāriens” un „Mūsu Latgale”.
Tika izdots arī skolas avīzes „Pjatnaški” numurs, veltīts Latvijas dzimšanas dienai.
Liels paldies visiem skolēniem un skolotājiem par aktīvu iesaistīšanos pasākumos, kuri bija veltīti mūsu valsts svētkiem!

 

Informāciju sagatavoja Direktora vietniece audzināšanas jomā A.Strikova

 

Lapa aktualizēta Piektdiena, 2013.11.22. 10:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs