Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2013.11.28. 10:11

Par paveikto pilsoniskuma nedēļas laikā (vēsture)

No 11. līdz 22. novembrim mūsu skolā tika organizēta pilsoniskuma nedēļa. Lielu ieguldījumu nedēļas rīkošanā atstāja vēstures skolotājas  S.Beketova un G.Petrova.


13. novembrī skolas aktu zālē tika sarīkots pamatskolas skolēnu (5.-7.klases) Latvijas Republikas proklamēsanas 95. gadadienai veltītais svinīgais pasākums „Ar mīļo dzimteni sirdī”. Pasākuma iniciatores un organizatores bija vēstures skolotājas S. Beketova un G. Petrova.

Vairāk uzzināt par dzimto valsti un izbaudīt dzimtenes skaistumu pamatskolas skolēniem palīdzējā divpadsmitās klases skolnieki Olga Pankova un Žans Meļnikovs, kas vadīja pasākumu, kā arī Jūlija Vojcehovska un Nadežda Fjodorova, kuras sagatavoja prezentāciju. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja izbaudīt lielisku dziesmas par Latviju izpildījumu no Anastasijas Kostjukevičas. Vēlamies pateikties par palīdzību arī mūzikas skolotājai N. Murzjonokai. Pasākuma laikā tika piedāvāta viktorīna „Mana valsts - Latvija”, tās laikā 12. klases skolēni varēja noskaidrot, cik labi citu klašu skolēni pārzina savas dzimtenes vēsturi un kultūru.

12. novembrī Daugavpils novadpētniecības muzejs organizēja Valsts svētkiem veltīto akciju  “Mana Daugavpils”. Pasākumā piedalījās mūsu skolas  komanda no 6 cilvēkiem. Akcijas dalībnieki bija 9.a un 10.a klases skolnieki: J. Lozjuka, V. Jerjomina, A. Šelamova , D. Lomako, P. Pranskus, M. Latkovskis.

Valsts konkursa  „Mana kā valsts prezidenta uzruna Latvijas 95. dzimšanas dienā” noslēguma pasākumu Rīgā apmeklēja 9.b klases skolniece Jolanta Rimša. Konkursa dalībnieku skaits sasniedza 315, bet tikai 10 no tiem tika uzaicināti pie Valsts prezidenta A.Bērziņa. Skolnieces palīdzēja sagatavot vēstures skolotāja S. Beketova.

Vidusskolas  pārstāvjiem – 9.a, 10.a, 11.a un 12.a  klašu skolēniem, skolas psihologs O. Elksniņa kopā ar vēstures skolotāju S. Beketovu sagatavoja konkursu „Kas? Kur? Kad?” (Latvijas vēstures lappuses). No katras klases spēlē piedalījās komanda no 5 cilvēkiem. Skolēni labprāt atbildēja uz viktorīnas jautājumiem. Viktorīnas aktīvākajiem dalībniekiem tika pasniegtas saldas balvas. Konkursa rezultāti: 1 vieta – 9.a klases komanda, 2 vieta -12.a klases komanda, 3 vieta – 10.a klases komanda.

Tādā veidā pilsoniskuma nedēļas rīkošanā tika iesaistīta lielāka daļa no pamatskolas un vidusskolas skolēniem. Paldies visiem šī pasākuma dalībniekiem un organizatoriem!

Informāciju sagatvoja vēstures MK vadītāja S.Beketova

Lapa aktualizēta Ceturtdiena, 2013.11.28. 16:11

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs