Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2014.05.29. 14:05

Partnerības stiprināšana starp Latvijas un Vācijas skolām

Pagājušajā nedēļā no 18. līdz 23.maijam  apmaiņas programmas ietvaros notika skolēnu tikšanās „West-östliche Begegnungen”.

Sadarbojoties trim Daugavpils skolām – 15.vidusskolai, 3.vidusskolai un profesionālajai vidusskolai jau 10 gadus attīstās skolu partnerība ar Reālskolu Šteinfurtē, Vācijā. Skolēni vairākkārt piedalījās dažādos apmaiņas projektos vācu valodas skolotāju Elviras Pirogovas, Jeļenas Sardiko, Ļubovas Deļmuhamedovas vadībā.

Apmaiņas projekta programma bija ļoti daudzveidīga, interesanta un veltīta tautas folklorai, tradīcijām, dziesmām un dejām. Tikšanās mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar latviešu kultūru, tradīcijām un nacionālām īpatnībām.
Programmas aktivitātes, kuru laikā tika organizēti brauciens uz Rīgu, Mazo Siguldiņu, ekskursija pa pilsētu un Daugavpils cietoksni, tautas deju skola, informācijas meklēšana un apkopošana par nacionālo dziesmu un deju svētku vēsturi, kā arī koncerts-tikšanās ar folkloras ansambli „Svātra”, neatstāja nevienu skolēnu vienaldzīgu.

Atvadu vakarā visi projekta dalībnieki izpildīja nacionālās dejas, kuras apguva projekta nedēļas laikā.Visus priecēja  Vācu skolēnu  uzruna un pateicības vārdi skolotājiem, kā arī ģimenēm, kuru viesmīlība bija īpaši novērtēta.
Projekta dalībnieki ar nepacietību gaida nākamo tikšanos, kas notiks  jūnija beigās Vācijā, Šteinfurtē.

Informāciju sagatavoja: Elvīra Pirogova

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs