Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Piektdiena, 2019.05.24. 08:05

Pasākums „ Mēs Eiropā”.

Šogad maija mēnesis ir īpaši nozīmīgs visas Latvijas iedzīvotāju dzīvē, jo notiks Eiropas parlamenta vēlēšanas, un kaut arī 8.klašu audzēkņi vēl nav tiesīgi piedalīties tajās, viņiem tomēr ir jābūt zinošiem un izglītotiem savas valsts iedzīvotājiem!

Tāpēc 9. maijā, tieši Eiropas dienas svētkos, 8.klašu paralēlē notika pasākums „ Mēs Eiropā.”

Eiropas Savienība ir 28 Eiropas valstu ekonomiska un politiska apvienība. Tā darbojas uz valstu starpā noslēgtu līgumu pamata, kuros noteikti svarīgākie kopīgie mērķi, politikas, darbības instrumenti, tiesību sistēma, institūcijas un to funkcijas un lomas lēmumu pieņemšanas procesā. Šos līgumus dēvē par primārajiem ES tiesību aktiem. Par Eiropas Savienības veidošanās sākumu pieņemts uzskatīt 1957. gadā noslēgto Romas līgumu.

Audzēkņiem grupās bija jāveic dažādi uzdevumi par Eiropas Savienību un tās simboliem- par himnu, devīzi, karogu un valūtu, bija jāizpilda dažādi uzdevumi par Eiropas valstīm un to galvaspilsētām. Īpašu uzmanību un interesi izraisīja uzdevums par tūristu iecienītākajiem apskates objektiem Eiropas Savienības valstīs.

Pasākums noritēja mierīgā un nepiespiestā atmosfērā! Mēs ceram, ka pasākuma gaitā skolēni varēja ne tikai demonstrēt savas zināšanas, bet arī uzzināja un apguva kaut ko jaunu!

Materiālu sagatavoja 8.a klases audzinātāja I.Romanovska un 8.b klases audzinātāja T. Jarinovska.

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs