Daugavpils 15.vidusskola  

skola ar padziļinātu informātikas apguvi
Ceturtdiena, 2015.04.02. 09:04

Pasākums "Lieldienas gaidot"

Latviešu tautas tradīcijās Lieldienas ir pavasara svētki, kad gads savā ritējumā pa saules ceļu ir sasniedzis izlīdzinājumu pavasara saulgriežos. Pavasaris- laiks, kad daba mostas, kad saulīte sāk rotāties pa zemes virsu, un cilvēks, pakļaudamies saules ritumam, mērķtiecīgi, ar dažādām rituālām darbībām cenšas aktivizēt dabas procesus, veicinot zemes atmodu, nodrošināt dabas spēku svētību.

Atnāk Lieldiena
Pār augstu kalnu,
Sarkanas oliņas
Vāļādama,
Dzeltenas puķītes
Kaisīdama.
( Latvju daina)

Arī mēs nolēmām sagaidīt pavasara atnākšanu ar radošu darbošanos! Vakar, 1. aprīlī, par godu gaidāmajiem svētkiem, skolā notika pasākums „Lieldienas gaidot”, kurā piedalījās 5.-6. klašu audzēkņi. Viņiem tika piedāvāta prezentācija un dažāda veida uzdevumi, kurus veicot, bērni ne tikai atsauca atmiņā jau sen visiem pazīstamās tradīcijas un ticējumus, minēja mīklas un lasīja dainas, bet arī  pilnīgoja savas zināšanas par šiem svētkiem un to ieražām.

Pēcpusdienu noslēdza kopīga olu zīmējumu krāsošana, jo ola ir galvenais Lieldienu simbols. Daudzas tautas izsenis olā ir saskatījušas dzīvības spēka simbolu, auglības idejas iemiesojumu. Ola, kas slēpj sevī jaunas dzīvības dīgli, it kā apliecina dzīvības procesu nebeidzamo turpināšanos, atkal jaunu dzimšanu, atkārtojoties pa apli. Ripo ola!Ripo un mijas saulgrieži!

Protams, ka pēc tik aktīva un radoša darba visas komandas, kas piedalījās pasākumā, saņēma atzinības rakstus! Paldies 5.a,5.b,6.a,6.b,6.c klašu komandām!

Lai Lieldienu zaķis atnes visiem daudz raibu olu un labu omu!

Pasākumu organizēja un novadīja latviešu valodas skolotājas R. Paškeviča un I. Romanovska.

Materiālu sagatavoja latviešu valodas skolotājas R. Paškeviča un I. Romanovska.

Lejupielādēt pielikumus:

Atstāt komentāru

Pārliecinieties, ka esat ievadījis nepieciešamo informāciju laukos, kur norādīts (*). HTML kods nav atļauts.

Ziņu arhīvs